Alec Baldwin’in olaylı Rust davasında yeni iddia… “Akşamdan kalmaydı”

Alec Baldwin’in hem yapımcılığını hem de başrolünü üstlendiği Rust filminin çekimleri sırasında tüm dünyayı şoke eden bir kaza yaşanmıştı. Ünlü oyuncunun elindeki silah ateş aldı ve görüntü yönetmeni Halyna Hutchins hayatını kaybederken, yönetmen Joel Souza da ağır bir şekilde yaralanmıştı.

O zamandan beri Alec Baldwin’in de dahil olduğu film yapımcılarından silahların bakımından sorumlu pek çok kişi suçlanmış ve bu süreçte Baldwin’in pek çok projesi de iptal edilmişti.

Son olarak savcılar, sette görev alan silah uzmanıyla ilgili iddialarda bulunuyor. Savcılar, silah uzmanının sette akşamdan kalma bir şekilde çalıştığını ileri sürüyor ve Hannah Gutierrez-Reed isimli uzmanın, pervasız davranış geçmişine sahip olduğunu ve olaydan sorumlu tutulmasının kamu yararına olacağını savunuyorlar.

Görüntü yönetmeni Halyna Hutchins hayatını kaybetmişti.

Ayrıca savcılar, sette bulunan gerçek mermilerin nereden geldiğinin hâlâ bilinmediğini ve Gutierrez-Reed’in sorumlu olabileceği teorisinin desteklenmesi halinde daha fazla suçlama gelebileceğini öne sürüyorlar.

Gutierrez-Reed için ön duruşmanın ağustos ayında yapılması planlanıyor.

Bu arada Baldwin’in karşı karşıya kaldığı kasıtsız adam öldürme suçlaması, savcıların yeni kanıtlar ve soruşturma için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu öne sürmeleriyle nisan ayında reddedilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir