Yunan basını Türk İHA’larını manşete taşıdı: Erdoğan’ın kelamları gündemde

Haberde ayrıyeten Lider Erdoğan’ın “Biz artık İHA’larımızla varız, SİHA’larımızla varız, Akıncılarımızla varız, artık Gökbeylerimizle varız ve bütün bu silahlarımızla dünyada bize düşman olanların endişeli belasıyız.” kelamlarına yer verilirken haberde Yunanistan’ın İsrail ile İHA’lara karşı yürütülen zımnî projeden de bahsedildi.

Yunan “Kathimerini” gazetesi, Türk insansız hava araçlarının (İHA) ülkeleri için “tehdit” oluşturduğunu belirterek, “Yunanistan, kâfi elektronik harp teçhizatına sahip değil. Bu da Ege’de mümkün bir Türk-Yunan çatışması durumunda tasa verici.” değerlendirmesini yaptı.

İHA’LARIN ÜSTÜNLÜĞÜ

Gazete, Yunan askeri kaynaklara dayandırdığı haberinde, “Geçmişte Türk jetlerinin Ege’de yaptıkları işin bir kısmını artık İHA’ların üstlendiği” yorumunu yaptı.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI MANŞET OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz artık İHA’larımızla varız, SİHA’larımızla varız, Akıncılarımızla varız, artık Gökbeylerimizle varız ve bütün bu silahlarımızla dünyada bize düşman olanların dehşetli belasıyız.” açıklamasına yer verilen haberde, Bayraktar TB-2, Akıncı ve Anka-S’lerin özellikleri tanıtıldı.

İSRAİL İMALİ ANTİ İHA PROJESİ

Haberde, Yunanistan’ın da Türk İHA’larına karşı “tedbir” emelli projeler tasarladığı ileri sürülerek, “İHA’larda parazit üreten İsrail üretimi anti-İHA ögelerin Doğu Ege adalarına konuşlandırılması büyük bir kapalılıkla sürdürülüyor. Öteki yandan ABD’den MQ-9 tipi İHA’lar satın alınmasına karar verildi. Yerli İHA projeleri de gündemde.” sözleri kullanıldı.

KAYGI VERİCİ

Türk İHA’larının, ülke savunması için “tehdit” olarak nitelendirildiği haberde, “Yunanistan, kâfi elektronik harp teçhizatına sahip değil. Bu da Ege’de muhtemel bir Türk-Yunan çatışması durumunda korku verici.” sözlerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.