Yer: Adana… 2 buçuk kilometre uzağa drone ile kebap yolladı

Drone pilotu Mehmet Altuntaş (30), geçen hafta merkez Çukurova ilçesine bağlı Esentepe Mahallesi’nde ailecek kebap yapmak istedi. Altuntaş, bu sırada bir fabrikada güvenlik vazifelisi olarak çalışan kuzeni Özgür Anli’yi de (35) davet etti. Anli, çalıştığı için gelemeyeceğini lakin karnının acıktığını söyledi. 

KUZENİNİN AÇ KALMASINA DAYANAMADI 

Drone pilotu Altuntaş ise kuzeninin aç kalmasına dayanamadı ve kebabı ona göndermek istedi. Altuntaş, kebabı drone ile kuzenine gönderebileceğini düşünüp ip ve poşet yardımıyla bağladığı kebabı uçurdu. Yolda gittiği aranın anlaşılması için ise yol boyunca kayıtta kaldı. 

DRONE ÇARPACAĞINI SANIP YERE DÜŞTÜ 

Kuzeninin çalıştığı fabrikaya vardığında ise irtifasını düşürdü. Bu sırada dronun kontağı kopunca dron otomatik inişe geçti. Dürümü almaya çalışan Anli ise dron daha fazla indiği için kendisine çarpacağını sanıp, korkup yere düştü. O anlar ise renkli imgeler oluşturdu. Daha sonra Anli, kebabı dronedan alıp yedi, Altuntaş ise drone’unu geri getirdi. 

Sosyal medyada paylaşılan bu anlar ise binlerce kişi tarafından beğenildi. 

“Gülüp eğlendik” 

Mehmet Altuntaş, “Kebabı yaptık ve kuzenim gelemedi. Bende bir Adanalı olarak bu kebabı sana yedireceğim dedim. Elimde ki drone ile kebabı yolladım. Anımız olsun diye de görüntüye çektik. Dron oraya vardı lakin indirirken irtibat koptu ve otomatik inişe geçti. Lakin kebabı ulaştırdık, kuzenimde yedi. Bizim de bu türlü bir anımız oldu. Gülüp eğlendik. Dron geri geldiğinde yüzde 10 şarjı kalmıştı. Güldük, eğlendik” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.