Toyota yıl sonuna kadar bin Yaris Cross satışı hedefliyor

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın varlıklı SUV geçmişini ve pratik arabalar konusundaki tecrübesini bir ortaya getiren Yaris Cross’un Türkiye’de satışa sunulmasına ait İzmir’de düzenlenen toplantıda değerlendirmelerde bulundu.

Yeni Yaris Cross modelinin, Türkiye’de önümüzdeki devrin en tezli modellerinden biri olacağını belirten Bozkurt, “Kendini kanıtlamış Toyota SUV ailesinin en yeni üyesi Yaris Cross’un kısa vakitte büyük bir hayran kitlesine sahip olacağını düşünüyorum.” dedi.

Tamamen yeni bir model olan Yaris Cross’un güçlü ve dinamik dizaynının, geniş iç hacmi ve işlevsel özellikleriyle farklı segmentlerden hisse alabilecek potansiyele sahip olduğunu aktaran Bozkurt, “Tavan yüksekliği, diz uzaklığı, sürüş konforu ve donanımlarıyla B segmenti bir araçta kolay bulamayacağınız standartları sunuyor. Günümüzde segmentlere yönelik kalıplar SUV dominasyonuyla kırılmaya başladı. Toyota’nın yeni SUV stratejisi kapsamında Cross eser ailesinin birinci eseri Yaris Cross ile SUV eser gamı daha da güçleniyor.” diye konuştu.

“Yaris Cross’un 10 bin adetlik bir potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz”

“Dünyada Yılın Kent Otomobili” seçilen Yaris Cross’un segmentinde eşsiz bir pozisyonda olduğunu tabir eden Bozkurt, şunları kaydetti:

“2022’nin ortasında satışa sunduğumuz Yaris Cross için şimdiden çok fazla talep olduğunu söyleyebiliriz. Yıl sonuna kadar alabildiğimiz adet bin olduğu için amacımız bu formda olacak. Önümüzdeki yıl ne kadar araç alacağımız şimdi netleşmedi lakin bu aracın olağan pazar koşullarında, araç bulunabildiği şartlarda yaklaşık 10 bin adetlik bir potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere SUV segmenti çok fazla büyümeye başladı. SUV segmenti içerisinde ise B-SUV yüzde 57’lik bir hisse ile günümüzde en büyük SUV segmenti haline geldi. oldu. Bu açıdan Yaris Cross’un potansiyelinin çok yüksek olduğunu tabir edebiliriz.”

Yakıt fiyatlarının ve etraf şuurunun arttığı bu devirde hibritlere olan ilgiye işaret eden Bozkurt, “Son 3-4 ayda daha evvel hiç olmadığı kadar hibrit araç soran oldu. Şu anda çok önemli oranda tüm modeller için herkes hibrit soruyor. Hibrit talebi artıyor. Zira birçok avantajının yanında kıymetli ölçüde bir yakıt tasarrufu sağlıyor. Hibritlere talebin arttığı bu devirde, Yaris Cross modelinde de satış maksadımız yaklaşık yüzde 50 hibrit, yüzde 50 akaryakıtlı model satmak olacak.” biçiminde konuştu.

“Corolla Cross da sonbaharda geliyor”

Yaris Cross ile Toyota Cross ailesinin birinci eserini tanıttıklarını belirten Bozkurt, “Toyota SUV eser gamı manasında değerli bir yere geldi. Yaris Cross, C-HR, RAV4 ve Land Cruiser olmak üzere geniş bir SUV yelpazesi sunmaya başladık. Birebir vakitte sonbaharda, büyük bir merakla beklenen Corolla Cross’u da Türkiye’ye getirerek SUV eser gamını daha da güçlendireceğiz.” dedi.

“Toyota Garanti ON ile servise giriş arttı”

Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın tüm modellerinde olduğu üzere Yaris Cross’un da bölümde öncü olan “Toyota Garanti ON” uygulaması kapsamında 10 yıla kadar garanti altında olduğunu belirterek, “Nisan ayında başlattığımız ‘Toyota Garanti ON’ uygulaması servis girişlerimizde değerli artışların yaşanmasını sağladı. Müşterilerin hiçbir ekstra fiyat ödemeden yalnızca periyodik bakımla garanti uzattığı uygulamamıza ağır bir ilgi gösteriliyor. Bu avantajdan yararlanmak isteyen müşterilerimizin her geçen periyot artarak daha fazla servis girişi gerçekleştireceğini varsayım ediyoruz” tabirlerini kullandı.

Toyota Yaris Cross’un Türkiye fiyatı açıklandı

B-SUV segmentinin tezli yeni temsilcisi Yaris Cross, lansmana özel 667 bin 800 TL’den başlayan fiyatlarla Toyota plazalardaki yerini aldı. B-SUV segmentindeki tek tam hibrit seçeneği olan Toyota Yaris Cross Hybrid ise 702 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.