TOKİ konutlarının temel hafriyatı başladı

Konutların imalini üstlenen Kurtalan merkezli firma sahibi Adil Uyanık, dar gelirli aileler için yapılacak olan konutların temel hafriyat çalışmalarının başladığını ve ilçeye iyi olmasını diledi.

Kurtalan ilçesinde yapılacak olan 79 adet konutun inşaatı ile altyapısı ve etraf düzenlemesine ilişkin temel hafriyat çalışmalarına başladıklarını belirten iş adamı Uyanık, vatandaşların ve ilçenin gereksinimi haline gelen toplu konutun inşasının başlamasının sevincini yaşadıklarını söyledi.

Yapılacak olan büyük yatırım ile ilçenin çehresini değiştirerek vatandaşlara en âlâ, en hoş hizmet olan konutların temel hafriyat çalışmalarına başladıklarını lisana getiren Uyanık, “Allah nasip etti buranın ihalesini de biz aldık. 79 konut da burada yapacağız. Bunun 48 tanesi 2+1’dir. 31 tanesi de 3+1’dir. Burada 2 tane de iş merkezi var. Buraya TOKİ’nin yapılmasıyla hoş hizmetler gelecek. Bilhassa de bizim bölgede muhtaçlık duyulan konutların bir nebze olsun kiraların düşmesinde, binaların maliyetinin düşmesinde yarar olacaktır. Allah devletimize zeval vermesin ve dileğim bu projelerin devamıdır” dedi.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.