Timur Soykan: Nazari Şubat 2020’de T.C. vatandaşlığına geçti

Sedat Peker toplumsal medya paylaşımlarında, Mehmet Ağar’ın İran vatandaşı Ahmet Nazari’yi Türkiye’de sakladığını, sonra da vatandaşlık verdirdiğini argüman etti.

Gazeteci Timur Soykan, Twitter’da yaptığı paylaşımda Peker’in argümanlarının Nazari’ye ilişkin ticari dokümanlarla doğrulandığını açıkladı.

Soykan paylaştığı evraklarla, Nazari’nin Şubat 2020’de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçtiğini belirtti.

Timur Soykan, paylaşımında şu bilgilere yer verdi:

“Sedat Peker, dün Ahmet Nazari’nin dünyada aranmasına rağmen Mehmet Ağar tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapıldığını sav etmişti. Ahmet Nazari’nin ticari evrakları bunu doğruluyor.

Nazari Gayrimenkul Şirketini Ahmad Nazarıshırehjını ismiyle kuruyor. Merkezi İstanbul Ataşehir. 18 Şubat 2020’de Sicil Gazetesi’nde T.C vatandaşlığına geçmesi nedeniyle şirket kaydında değişiklik yapıyor. İsmi Ahmet Nazari’ye ve yabancı kimlik no’su T.C kimlik no’suna dönüşüyor.

Yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına Şubat 2020’de geçmiş.

Artık T.C. vatandaşı ve yeni kimliğiyle şirketinin yapısında çok sayıda değişiklik yapıyor. Şirketinin 500 bin TL karşılığı hissesini tekrar yabancı asıllı bir şahsa devrediyor.

Ahmet Nazari’nin kurduğu şirket Eylül 2020’de Ataşehir Varyap Meridian’daki adresini Beykoz’a taşıyor. Çok sayıda adres değişikliği ve hisse periyodu oluyor.

26 Nisan 2022’de şirketi, Maslak’ta. Bu defa Nazari, 500 bin TL’lik hissesini Alman vatandaşı Akram Leila Vural’a devrediyor. Ahmet Nazari’nin adresi: Eskişehir. Sedat Peker, Nazari’nin Eskişehir Valiliği’nden silah ruhsatı aldığını sav etmişti. Yani bu bilgi de örtüşüyor.

Tüm bunları araştıracak savcı yok. Mehmet Ağar’ın karanlık faaliyetlerini araştıracak yargı yok. Ancak o karanlık faaliyetlerde çocukları katledilen Cumartesi Anneleri’ne saldıran çok. Cumartesi Anneleri gözaltında.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.