Takla atan araç çalışanlara çarptı: 2 meyyit, 5 yaralı

İstanbul TEM temas yolunda seyir halindeki hafif ticari araç, bariyerlere vurdu takla attı akabinde da yolda çalışma yapan emekçilere çarptı. Kaza sonrası hafif ticari aracın içindeki 2 kişi hayatını kaybederken, 5 kişi ağır biçimde yaralandı.

Bayrampaşa’da TEM Temas Yolu’nda hafif ticari araç, bariyerlere vurduktan sonra takla atarak çalışma yapan personellere çarptı.

Kaza sonrası hafif ticari aracın içindeki 2 kişi hayatını kaybetti. 5 kişi ağır biçimde yaralandı. Yaralılar sıhhat takımlarının birinci müdahalesinden sonra ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Kaza, TEM Temas Yolu’nda Sağmalcılar Viyadüğü üzerinde saat 01.30 sıralarında meydana geldi.

İddiaya nazaran, hafif ticari aracı kullanan Emre K.,  Edirne istikametine ilerlerken şimdi bilinmeyen bir nedenle viyadük üzerinde direksiyon hakimiyetini kaybetti.

Sürücüsünün denetiminden çıkan hafif ticari araç, evvel bariyerlere çarptı akabinde da savrularak viyadük üstünde tel çalışması yapan personellerin üzerine savruldu.

Hafif ticari araç tel çalışması yapan personellerin kullandığı sepetli vinç aracına çarparak durdu. Yoldan geçenler bir yandan yardıma koşarken, öteki yandan da durumu polis, itfaiye ve sıhhat takımlarına haber verdi.

Polis takımları ikinci bir kaza yaşanmaması için yolda tedbir alarak araçların geçişini tek şeritten sağladı.

Olay yerine gelen sıhhat takımları hafif ticari aracın şoförü Emre K. ve yanında bulunan Caner Ş.’nin hayatını kaybettiğini belirledi.

Sağlık takımları kaza sonrası ağır yaralanan ticari aracın art koltuğunda oturan 2 bireye ve tel çalışması yapan 3 çalışana birinci müdahalede bulunarak etraf hastanelere kaldırdı.

Kaza nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Polis gruplarının çalışmasının akabinde kazaya karışan hafif ticari araç ile sepetli vinç olay yerinden kaldırıldı. Yolun temizlenmesinin akabinde polis kapattığı şeritleri araç geçişine açtı.

DENGESİNİ KAYBETTİ

Tel çalışması yaptıkları esnada arabanın çok hızlı formda üzerlerine geldiğini argüman eden personel, “Biz burada çalışma yapıyorduk. Orada hızlıydı. Sollama yaptı. Herhalde dengeyi kaybetti. Bariyerlere vurdu, ondan sonra da bize vurdu. Allahtan ki o tarafa düşmedi. Ben de onu gördüğüm üzere kendimi yola attım. Burada otomobil bana da vursa öldürürdü. Çok derecede hızlıydı. 3 arkadaşımız yaralandı” dedi. Polis grupları kaza ile ilgili inceleme başlattı.(DHA)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.