Star Wars Battlefront II, Epic sunucularını çökertti Epic’in ücretsiz oyun kampanyasındaki yeni titanı Star Wars Battlefront II için gösterilen büyük ilgi…

Star Wars Battlefront II, Epic sunucularını çökertti
Epic'in ücretsiz oyun kampanyasındaki yeni titanı Star Wars Battlefront II için gösterilen büyük ilgi...

Geçtiğimiz Perşembe gününden itibaren ücretsiz olarak mağazada yer alan Star Wars Battlefront II’nin yoğun bir ilgiyle karşılaşması geliştiricisi EA ve Epic Games’i memnun etti. Ancak bu yoğun ilginin sonucunda sunucular aşırı yüklenme sebebiyle çöktü. Tek oyunculu modların dışında herhangi bir moda girmekte sorun yaşayan kullanıcılar, 623, 918 ve 721 hata kodlarıyla karşılaştı. Ayrıca EA sunucularına da bağlanmak imkansız hale geldi.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan EA, sorunu çözmek için çalıştıklarını belirtti. Firma ayrıca oyunun bedava dağıtılmasıyla inanılmaz sayıda oyuncunun aralarına katılmasından heyecan duyduklarını ve sunucularını büyüteceklerinin müjdesini verdi. Bu mesajın ardından 1 gün sonra firma oyunculara “Sizleri etkileyen sorunu çözdüğümüzü bildirmekten memnuniyet duyarız. Tüm yeni oyuncularımıza hoş geldiniz diyor ve sabrınız için teşekkür ediyoruz. Güç sizinle olsun” diyerek problemi çözdüğünü ifade etti.

Ancak firma cephesinden bu açıklama gelmesine rağmen, birçok oyuncu Star Wars Battlefront II ve bunun yanında birçok EA oyununa online giriş yapmakta zorluk yaşadıklarını ifade eden mesajlar gönderdi. Bu da yaşanan problemin tam anlamıyla giderilmediğine işaret ediyor.

2017 yılında piyasaya çıkan oyun EA DICE tarafından Criterion Games ve Motive Studios’un geliştirilmişti. 2015 yılındaki ilk oyunun devamı niteliğindeki FPS türündeki oyun, eleştirmenlerden olumlu geri dönüşler almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir