SOL Parti: İktidar, ortaya saçılan pislikleri gazetecilere saldırarak kapatmak istiyor

Gazetemiz yazarı Erk Acarer’e yönelik saldırıyla ilgili açıklama yapan SOL Parti, “AKP-MHP iktidarı ortalığa saçılan pislikleri gazetecilere saldırarak kapatmak istiyor” dedi.

SOL Parti: İktidar, ortaya saçılan pislikleri gazetecilere saldırarak kapatmak istiyor

SOL Parti, gazetemiz BirGün’ün yazarı Erk Acarer’e Berlin’de evinin önünde 3 şahıs tarafından yapılan saldırıya ilişkin Twitter’dan kısa bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, AKP-MHP iktidarının gazetecilere saldırarak ortaya saçılan pislikleri kapatmak istediği belirtilerek, Erk Acarer’e yapılan saldırının da bunun bir devamı olduğu vurgulandı.

SOL Parti’nin konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“AKP-MHP iktidarı ortalığa saçılan pislikleri gazetecilere saldırarak kapatmak istiyor.

Dün gece gazeteci Erk Acarer’e evinde yapılan saldırı bunun bir devamıdır. Acarer’e geçmiş olsun diyor, bu saldırılara karşı gerçeklerin yanında olduğumuzu belirtiyoruz.”

AKP-MHP iktidarı ortalığa saçılan pislikleri gazetecilere saldırarak kapatmak istiyor.

Dün gece gazeteci Erk Acarer’e evinde yapılan saldırı bunun bir devamıdır. Acarer’e geçmiş olsun diyor, bu saldırılara karşı gerçeklerin yanında olduğumuzu belirtiyoruz.

— SOL Parti (@solpartibilgi) July 8, 2021

BirGün yazarı Erk Acarer, 7 Temmuz akşamı evinin önüne gelen 3 kişinin saldırısına uğramış ve yaralanmıştı. Hastanede tedavisi yapılan Acarer’in sağlık durumu iyi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir