Snapchat, en sonunda sınırlarını aşarak masaüstüne geliyor

Snap atma, sohbet etme ve görüntülü arama gibi Snapchat özellikleri, yeni bir web uygulaması aracılığıyla masaüstüne geliyor. Snapchat böylece hizmetini akıllı telefonların ötesinde ilk kez kullanıcılarla buluşturmuş oluyor.

Snapchat for Web ile Snapchat hesabınızla oturum açabilir, masaüstünden özel mesajlar gönderebilir veya arkadaşlarınızı arayabilirsiniz. Bu web platformu başlangıçta yalnızca Snapchat Plus abonelerine sunulacak. ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki aboneler önce erişim elde edecek. Snapchat, Apple’ın Safari’siyle uyumlu değil, yalnızca Google’ın Chrome tarayıcısıyla uyumlu olacak.

Snapchat görsel öncelikli bir mesajlaşma uygulaması olarak ortaya çıkmış olsa da, mesajlaşma bölüm başkanı Nathan Boyd, kullanıcılarının masaüstü bilgisayarları daha sık kullandığı için bir web seçeneğinin mantıklı olduğunu söylüyor. Boyd ayrıca, Snapchat’in zaman içinde daha fazla özelliğini web’e getirmek istediğini de açıkladı.

Snapchat’in abonelerine web erişim desteği sunması, şirketin ücretli aboneliği ek bir para kazanma yolu olarak ciddiye aldığının sinyallerini veriyor. Gelirleri azaldığından dolayı yönetim ekibi Snapchat’in 332 milyonluk günlük aktif kullanıcısından daha fazla para kazanmanın yollarını bulması yönünde baskı yapıyor. Masaüstü sürümünde başlangıçta reklam olmayacak olsa da, sadık kullanıcıların geri gelmesini sağlayacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.