Şampiyonların zafer sevinçleri

Bu yıl 18. kez düzenlenecek ve 24 Temmuz’a kadar devam edecek şampiyonaya ABD, ilk kez ev sahipliği yaptı.

Eugene kentindeki Oregon Üniversitesi Hayward Stadı çevresindeki pistte düzenlenen müsabakalara ev sahibi ülke, 151 atletin yer aldığı güçlü bir kadroyla katıldı.

Şampiyonada, erkekler ve kadınlarda 100 metre, 200 metre, 400 metre, 800 metre, 1500 metre, 5000 metre, 10000 metre, maraton, 110 metre engelli, 400 metre engelli, 3000 metre su engelli, 20 kilometre yürüyüş, 35 kilometre yürüyüş, 4×100 metre bayrak ve 4×400 metre bayrak, yüksek atlama, sırıkla atlama, uzun atlama, üç adım atlama, gülle atma, disk atma, cirit atma ve çekiç atma kategorilerinde müsabakalar yapıldı.

1

Jakob Ingebrigtsen

Erkekler 1500 metre final yarışında, Norveçli sporcu Jakob Ingebrigtsen madalya sevinci yaşadı.


2

Jakob Ingebrigtsen


3

Jakob Ingebrigtsen


4

Jakob Ingebrigtsen


5

Jakob Ingebrigtsen


6

Jakob Ingebrigtsen


7

Jakob Ingebrigtsen


8

Jakob Ingebrigtsen


9

Jakob Ingebrigtsen


10

Alison dos Santos

Erkekler 400 metre engelli final yarışında, Brezilyalı sporcu Alison dos Santos madalya sevinci yaşadı.


11

Alison dos Santos


12

Alison dos Santos


13

Alison dos Santos


14

Soufiane El Bakkali

Erkekler 3000 metre engelli koşu final yarışında, Faslı sporcu Soufiane El Bakkali altın madalya kazandı.


15

Soufiane El Bakkali


16

Soufiane El Bakkali


17

Soufiane El Bakkali


18

Soufiane El Bakkali


19

Soufiane El Bakkali


20

Nafissatou Thiam

Şampiyonanın 4. gününde Kadınlar Heptatlon 800 metrede Belçikalı sporcu Nafissatou Thiam, altın madalya kazandı.


21

Nafissatou Thiam


22

Nafissatou Thiam


23

Nafissatou Thiam


24

Nafissatou Thiam


25

Nafissatou Thiam


26

Nafissatou Thiam


27

Shelly-Ann Fraser-Pryce

Kadınlar 100m final yarışında, Jamaikalı sporculardan Shelly-Ann Fraser-Pryce altın madalyanın sahibi olurken, Elaine Thompson-Herah bronz madalya kazandı.


28

Shelly-Ann Fraser-Pryce


29

Shelly-Ann Fraser-Pryce


30

Shelly-Ann Fraser-Pryce


31

Shelly-Ann Fraser-Pryce


32

Shelly-Ann Fraser-Pryce


33

Shelly-Ann Fraser-Pryce


34

Shelly-Ann Fraser-Pryce


35

Shelly-Ann Fraser-Pryce


36

Shelly-Ann Fraser-Pryce


37

Shelly-Ann Fraser-Pryce


38

Shelly-Ann Fraser-Pryce


39

Shelly-Ann Fraser-Pryce


40

Shelly-Ann Fraser-Pryce


41

Shelly-Ann Fraser-Pryce


42

Shelly-Ann Fraser-Pryce


43

Shelly-Ann Fraser-Pryce


44

Shelly-Ann Fraser-Pryce


45

Shelly-Ann Fraser-Pryce


46

Shelly-Ann Fraser-Pryce


47

Chase Ealey

Kadınlar gülle atma final yarışında, ABDli sporcu Chase Ealey altın madalya kazandı.


48

Chase Ealey


49

Chase Ealey


50

Chase Ealey


51

Chase Ealey


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.