Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (9 Ağustos…

Paylaş

Canım yanıyor

22 yaşındayım. 2 yıldır erkek arkadaşımla ilişkiye giriyorum. Sonrasında cinsel organımda kaşıntı oluyor. İkinci bir sorunumuz ise, erkek arkadaşımın penisi biraz yamuk, ilişkide canım yanıyor. Ne yapabiliriz?

CEVAP

Sevgili okurum, bu tür kaşınmalar genelde ya mantardan kaynaklanır ya da alerjiktir. Tedavi ile geçer. Erkeğin cinsel organının eğriliği ise cinsel birleşmelere engel değilse pek düzeltilme yoluna gidilmiyor. Ama istenirse düzeltilebilir. Senin bir kadın doğum uzmanına, arkadaşının da üroloji uzmanına gitmeniz gerekiyor.

Uzatamazlar mı?

Kadınlar boşalma sürelerini kendi istekleriyle uzatamazlar mı? Biz uzatıyoruz. Nişanlım bilmiyor ve geldiğinde de kendini tutamıyor. Dolayısıyla beni tam tatmin edemiyor. Ayrıca bir gecede ikinci birleşmeyi zorla yapıyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, şansından şikayet ediyorsun. Pek çok kadının bir kere orgazm olmak için neler feda edebileceğini bilmiyorsun. Sen kadınından yana orgazm zenginliği yaşıyorsun, ne güzel. Kendini tutamıyorsa bırak koyuver, atı koşabildiği kadar koşsun. Sen devam et. Ortada hiçbir sorun yok. Harika bir partnerin var. Sen ona ayak uydurmaya çalış. Zor bulunan bir nimeti kız yakalamış, ateşini söndürme.

Paylaş

Zar görünür mü?

Evlilikte ilk gece kadında çok ağrı olur mu? Kızlık zarı kanamazsa vajinaya dışarıdan bakıldığında zar görülür mü?

CEVAP

Sevgili okurum, kadında çok ağrı olmaz. Ama refleks olarak karın kaslarında bacaklarınızı sıkarsanız ağrının dozu artar. ‘Hiçbir şeyi hissetmedim’ yerine ‘Bir parça acımıştı’ duygusu hem size hem de eşinize güven verir. Yani cinselliğin ilk yapı taşı atılmış olur. Kızlık zarına dışarıdan bakmakla anlamazsınız ama görülebilir.

Mutlu edebilir miyim?

24 yaşındayım, penisimin boyu 15 santim. Bu büyüklük yeterli mi? Bir de ilişki sırasında partnerimi mutlu edebilir miyim?

CEVAP

Yeterli, yeterli, yeterli değerli okurum. Boyuna takılmayın artık.

Paylaş

Bahane uyduruyorum

2 yıldır eşimle evliyim. Eşim sürekli cinsel ilişki istiyor ama beni tatmin etmiyor. Bu yüzden eşimle cinsel ilişkiye girmemek için bahane uyduruyorum. Sürekli işim uzadı, iş toplantısındayım diyorum. Artık bahane uydurmaktan da bıktım. Eşimden ayrılmak istemiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, eşini seviyorsun, anladım. Ama sen de şunu anla ki, bu evlilik böyle sürmez. Oyunu kuralına göre oynanmadığından elindeki kartlar bile karmakarışık olur. Neyi, nereye koyacağını bilemezsin. Oysa önünde daha ortalama 50 yıl var. Bu durumda kendinle beraber eşini de düşünmek zorundasın. Yani bir bakıma onun önünü kesiyorsun. Eşinle konuşmalısın. Onun da hayatı önemli. Eşin, “Ben her şeye razıyım” derse bu hayat sizin. Bize de mutlu olun demek düşer. Ama o da düşünür taşınır, hayatla ve kendisiyle yüzleşir. Böylece verilen karar da onun da oyu olur. İşiniz zor ama aşılmayacak gibi değil.

Normali nedir?

23 yaşındayım ve erken boşalıyorum. Bu işin normali nedir? Ne kadar süre ilişkiyi sürdürürsem erken boşalma biter? Ne olur bana cevap verin.

CEVAP

Değerli okurum, 3-4 dakikanın üzerine çıkman gerekir.

Paylaş

Sıvı artıyor

İki yıldır kız arkadaşım var. Ne zaman onunla konuşsam benden bir sıvı akıyor. Bu sıvı sevgilimle cinsel konulardan konuştuğumuzda daha da artıyor. Kız arkadaşımda böyle bir şey olmuyormuş. Sizce bunun nedeni nedir?

CEVAP

Okurum, yardıma ihtiyacın yok. Olması gerekenler oluyor. Keyfinize bakın. Birbirinizi incitmeden mutlu olmanın yollarını arayın. Ama hep cinselliği de konuşmayın. Biraz da insanlığın öteki boyutlarından ve bilgilerinden yararlanarak ortak noktalar bulmaya çalışın. O zaman cinsellik daha anlamlı, daha kaliteli ve daha zevkli hale gelir.

Boşalamıyor

21 yaşında kızım ve nişanlıyım. Nişanlımla birbirimizi çok seviyoruz ama cinsel ilişkide pek uyum sağlayamıyoruz. Haftada 2 kez sürtünme yolu ile ilişkiye giriyoruz. Ben zevk alıyorum fakat nişanlım boşalamıyor. Ne yapmam gerekiyor? Onu çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, bu mektup yanlış yere gelmiş. Bu mektubu partnerine yaz, derdini uzun uzun anlat. Ortak bir noktada buluşun. Şimdilik söyleyebileceğim bunlar.

Paylaş

Kilo azaltır mı?

19 yaşında, 1.80 boyundayım. 10-15 kilo kadar fazlam var. Kilo sertleşme sürecini kısaltır mı? Bir de kilo penisin küçük görünmesine neden olur mu? Zayıflarsam büyür mü?

CEVAP

Değerli okurum, ne yap et, kilo ver. Kilo sorununun ileride yaratacağı problemler dağ kadar. Sana 6 ay ile 1 yıl arasında süre veriyorum. Boyunun son iki rakamının ölçüsünden 2 kilo aşağıda olmanı istiyorum.

Acı çekiyorum

26 yaşında kızım. 3 yıldır bir erkek arkadaşım var. Bir yıldır düzenli ilişkiye giriyoruz. Ama benim cinsel organımda çok ağrı oluyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, sanırım senden kaynaklanıyor. Orada bir olay var mı yok mu bir kadın doğum uzmanı görmeli. Eğer sorun yoksa o ağrıyı gideririz.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Kocam boyunu beğenmiyor

27 yaşında, 1 yıllık evliyim. Eşim ilişki yerine mastürbasyonu tercih ediyor. Çünkü penisinin küçük olduğunu düşünüyor. Penisi 12 santim ve ben onu normal olduğuna inandıramıyorum.

CEVAP

Sevgili yavrum, düğün dernek yaptınız. Kah kah, kih kih geçti. Hayat, mutlu ve huzurlu. Artık top sende, eviriyorsun çeviriyorsun, çalım atıyorsun, kalenin önüne varıyorsun. Ancak kaleci ortada yok. Kendi kendine antrenman sahasında idman yapıyor. Sen de kendi başına top oynuyorsun. Anlatamıyorsun, diyar diyar gezse de boyunun uzaması için çare olmadığını. Halbuki doğa ona gereğini yeteri kadar vermiş. Bana öyle geliyorki, senin kaleci biraz tembellemiş. Boyunu bahane ederek, mastürbasyonu şahane bellemiş. Kaleciye ilet, bu kaşıkla bu çorba içilmez.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Değiştirmek istiyorum

19 yaşında güzel bir kızım. Cinsel isteğim çok fazla. Erkeklerle ilişkiye girmek beni asla yormuyor. Ama aynı yemeği ikinci kez yemek istemiyorum. İsteğimi nasıl azaltabilirim ya da ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, yemek oburusun diyeceğim ama değilsin. Çeşitleme oburusun. Yedikçe iştahın artıyor, iştahın arttıkça önünde yenecek çeşit çeşit malzemeler yığılıyor. Sen yine daha artan bir iştahla onların üzerine atlıyorsun. Aman yavrum, dikkat et parçalarlar, yolarlar adamı. Erkek olsaymışsın, kadın dayanmayacakmış. Kızım, bu hızla yola devam edersen, araban bir dönemeçte yuvarlanır gider. Frene bas frene.

Paylaş

Geç kaldığımı düşünüyorum

19 yaşındayım. 1.85 boyunda, yakışıklı bir gencim. Ancak bu yaşa kadar kız arkadaşım olmadı. Tüm yaşıtlarımın daha önceden çıktıkları olduğu halde benim hiç olmadı. Bu beni üzüyor. İlk ilişki için geç kaldığımı düşünüyorum.

CEVAP

Ne geç kalması be yakışıklım! Şimdi hava hoş, kafa da biraz boş. Ancak cep dolu. İşte ailenin alın terleri. Sorumluluk nanay. Ye, iç, yat. Bunlar yakışıklıma az geldi. Ahaliye baktı, her birinin kolunda bir manita vardı. İki fişek patlatıp, bir av bulmada geç kaldı sandı. Arkadaşları ser verdi, sır vermedi. Bak yavrum, senin yaşın küçük ama hayat çizgin çok büyük. Zamanı yaklaşıyor, senin de çıkacakların gelmek üzere.

GÜNÜN SÖZÜ

Onur, aşkın altına serilen paspas değildir. H.D.

haydar dümen cinsellik soru cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir