Oppo Yeni Hızlı Sarj Teknolojileri

Oppo, beklendiği gibi bugün 125W süratli şarj, 65W AirVOOC kablosuz süratli şarj ve 50W mini SuperVOOC şarj aygıtlarını tanıttı.
Çin merkezli teknoloji üreticisi Oppo, bugün 125W süratli şarj, 65W AirVOOC kablosuz süratli şarj, ultra minik taşınabilir 50W mini SuperVOOC şarj ve 110W mini süratli şarj aygıtlarını fotoğrafı olarak piyasaya sürdüğünü duyurdu. 125W süratli şarj teknolojisi, uslu telefon sektöründe bu alandaki ehemmiyetli bir büyümeye işaret ediyor. İleri bir şifreleme algoritması ve eforlu sıcaklık hakimiyet regülatörleri, süratli şarj aygıtının tehlikesiz ve bereketli kullanılmasına olanak tanıyor. 65W AirVOOC kablosuz süratli şarj makineyi, kablolu şarjla karşılaştırıldığında kullanıcıların daha süratli şarj etmesini sağlarken ilk defa tanıtılan 50W mini SuperVOOC şarj makineyi ve 110W süratli şarj makineyi ise Oppo’nun VOOC süratli şarj teknolojisinin özellikleri olarak öne çıkıyor.

Firmanın Şarj Teknolojileri Baş Mühendisi Jeff Zhang’in süratli şarj teknolojileriyle alakalı söylemeleri ise şöyle:

Oppo Hızlı Sarj
Oppo Hızlı Sarj

“Dünya genelinde 5G’nin süratlendirilmesi ile yüksek efor harcayan uygulamaların çoğalması, uslu telefonların batarya ömrünü tesirlerken kullanıcıların şarj etme tecrübesine de yeni güçlükler getiriyor. 2014 senesinde VOOC süratli şarj teknolojisinin duyurulmasından bu yana OPPO, süratli şarjın geliştirilmesi için çalışıyor.”

Oppo’nun 125W süratli şarj teknolojisi, 4000mAh pili 5 dakikada %41’e kadar, 20 dakikada ise tamamen şarj edebilen en süratli doğrudan şarj teknolojisini kullanıyor. Aynı zamanda evvelki SuperVOOC ve VOOC süratli şarj protokolleriyle geçimli olan makine, 65W PD ve 125W PPS dahil olmak üzere genel protokolleri de destekliyor.

Kablosuz süratli şarj: 65W AirVOOC

65W AirVOOC kablosuz süratli şarj makineyi, 4000mAh bir pilin tamamını 30 dakikada en süratli biçimde şarj edebiliyor. Kullanılan teknoloji, yabancı makine idrak etme işlevine ek olarak beş kat fazla güvenlik tedbiriyle çalışıyor. Ayrıca Qi standardıyla de geçimli olan 65W AirVOOC kablosuz süratli şarj makineyi, kullanıcılara kablosuz ve süper süratli şarj tecrübeyi sunuyor. Buna ek olarak, Oppo 65W AirVOOC kablosuz süratli şarjının değişik tasarıma sahip bir versiyonu da geliştirdi. Makine, kalıpsız süratli prototipleme teknolojisiyle şekillendirilmiş sırçadan üretildi ve harcayıcı elektroniği pazarında bu cins teknolojinin ilk uygulaması olma özelliği taşıyor.

Şarj aygıtının alt kısmı, ısı alışverişini ayarlamak için yarı geçirgen soğutucuyla donatıldı. Bu da makine şarj edildikten sonra ahizenin ısınmamasını sağlıyor. Eşsiz tasarım, mobil telefon şarj etme operasyonunu daha kullanışlı hale getiriyor ve yüksek eforlu şarj kapasitesi sunuyor.

50W Mini SuperVOOC

İşletme bugün ayrıca dünyanın en minik ve en ince 50W mini SuperVOOC şarj aygıtını ve çift seviyeli mimariye sahip 110W mini süratli şarj makinesini de piyasaya sürdü. Firmanın sadece 1,05 cm inceliğe sahip 50W mini SuperVOOC şarj makineyi, kartvizit cüzdanına eş bir ebatta geliştirildi. 50W mini SuperVOOC şarj makineyi VOOC protokolleriyle de geçimli. 27W PD ve 50W PPS gibi genel protokolleri destekleyen makine, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere değişik aygıtları şarj edebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir