Mustafa Varank: Bu türbülansı Allah’ın müsaadesiyle daima birlikte yeneceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Trabzon Vilayet Başkanlığı’nca Kurban Bayramı münasebetiyle 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Burada konuşan Bakan Varank, dünyanın büyük bir çalkantıdan geçtiğini belirtti.

“Biz vatandaşlarımızı enflasyona ezdiremeyiz”

Ülkede yaşanan sorunların farkında olduklarını belirten Mustafa Varank,Bundan 2 kabine toplantısı evvel Sayın Cumhurbaşkanımız bizi topladı. Dedi ki; ‘Değerli arkadaşlar evet, bir fiyat artışı sorunu yaşıyoruz. Fakat şu anda bilhassa sabit gelirlilerle ilgili vatandaşlarımızın badiresi var.’ Dedi ki ‘Biz vatandaşlarımızı enflasyona ezdiremeyiz ve minimum fiyata kesinlikle artırım yapmamız lazım. dedi.

Yeter ki bir olalım, bir arada olalım”

Bakan Varank, Soruyorum size, bundan evvel 1960’dan itibaren bu ülkede minimum fiyat uygulaması var. Biz enflasyonla bugün tanışmadık. Yüzde 150’lere varan enflasyonları bu ülke yaşadı. Pekala hangi iktidar temmuz ayında ‘Ya vatandaşlarımız mağdur oldu. Bizim kesinlikle taban fiyatı yükseltmemiz lazım.’ dedi. Hiçbir iktidar demedi. Badirelerin farkındayız ve üstesinden nasıl gelineceğini biliyoruz. Allah’ın müsaadesiyle de onların üstesinden geleceğiz. İşte dünya bir türbülanstan geçiyor. Bu türbülansı da Allah’ın müsaadesiyle daima birlikte yeneceğiz. Kâfi ki bir olalım, birlikte olalım, daima birlikte Türkiye olalım.” diye konuştu.


“Tek bir terörist kalmayıncaya kadar uğraşımıza devam edeceğiz”

DHA’nın haberine nazaran terör operasyonlarına değinen Varank, Biz burada bu kutlamaları yapabilelim diye şu anda Pençe Kilit Operasyonlarında bizim Mehmetçiklerimiz sonun dışında gayret ediyor. Neden? Biz terörü hudutlarımızın içerisinde değil, artık sonlarımızın dışarısında tutabilelim diye. Biz bu ülkede tek bir terörist kalmayıncaya kadar ve bu terörü destekleyen zihniyeti de bu ülkede ortadan kaldırıncaya kadar bu çabaya devam edeceğiz. diye konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.