Meta’dan Twitch’e rakip çalışma

Sosyal medya platformları ortasındaki rekabet kızışırken uygulamalar da yeni güncellemelerle kullanıcılarını ellerinde tutmak ve hatta kullanıcı sayılarını artırmak için çalışmaya devam ediyor. Son olarak Meta da influencer dünyasında işler ağırlaşırken yeni bir özelliğini test etmeye başladı.

Business Insider’ın haberine nazaran; Meta, yakın vakitte birden fazla içerik oluşturucuya ulaşıp onlardan yeni projeyi denemelerini istedi. Twitch’e misal fonksiyonelliğe sahip üzere görünen platform, şu anda teknoloji fenomeni Andru Edwards ve TikTok yıldızı Vienna Skye dahil olmak üzere 100’den az içerik oluşturucuyla test ediliyor.

Platform, izleyicilerin akışta yer alan özelliklere erişim için ödeme yapmaları gereken katmanlı bir sistemle çalışıyor.

Bir Meta sözcüsü Business Insider’a şu anda sadece web’de olduğunu söylerken, yaklaşık iki yıldır çok sessizce test edildiğini belirtti.

Meta, Harika isimli platformunun geliştirme sürecine 2020’nin sonlarında girdi ve şu anda Meta’nın yeni eser deneme grubu üzerinde çalışmaya devam ediyor. Meta’nın Super’i testi, şirketin yakın vakitte canlı alışveriş özelliğini kapattığını duyurmasıyla geldi. Canlı görüntü alışverişi, bir dizi küçük deneme ve beta testinin akabinde iki yıl evvel Facebook’ta herkese açık hale gelmişti.

Canlı akış alışverişi Asya’da ve bilhassa Çin’de giderek daha tanınan hale geliyor. Bununla birlikte, Facebook ve TikTok’un ikisi de canlı alışveriş planlarında geri adım atsa da Super’in erken testleri, Meta’nın influencer’lar ve içerik oluşturuculara yönelik canlı yayın platformu için bir pazar olduğuna inandığını gösteriyor. Meta, platform için hala erken test basamağında ve muhtemelen içerik oluşturuculardan gelen geri bildirimlere nazaran yeni düzenlemeler yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.