Mehmet Sevigen: MİT TIR’ları evrakını Kemal Kılıçdaroğlu verdi

Haber7 – Gamze Türk

Eski CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, MİT TIR’ları kumpasıyla ilgili çok değerli açıklamalar yaptı. Eren Erdem’in daha evvel yaptığı, “MİT TIR’ları evrakını Bülent Tezcan getirdi” açıklamasını hatırlatan Sevigen, “Belge Eren Fazilet, Bülent Tezcan, Can Dündar, Enis Berberoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu ortasında gidip geliyor. Bu dokümanlar direkt genel lider yardımcılarına gelmez, genel liderlere gelir” dedi.

“KEMAL BEYEFENDİ İTİRAFÇI KAYGISIYLA TELAŞA KAPILDI”

Kılıçdaroğlu’nun da daha evvel, “Bürokratlardan bana doküman ve bilgi geliyor” dediğini vurgulayan Sevigen, şunları söyledi: 

“Kemal Beyefendi dokümanları Enis Berberoğlu yayınlasın diye verdi. Sonra da kimse sahip çıkmadı. Oya’nın yani kızının feryadını unutmadık. Enis Berberoğlu hapishanede bir demeç vermişti, ‘Konuşursam yanarsınız’ diye. İlgi görmemişti o periyot. Gazeteler Enis Berberoğlu’nun itirafçı olacağını yazdı. Kemal Beyefendi bu tasayla bir telaşa kapıldı. Yürüyüşü de büsbütün Enis Berberoğlu’nu susturmak için yaptı. Konuşmaması için yapıldı. O yürüyüşü de aslında Enis ismine değil kendi ismine yaptı. Enteresan yani. Bir garip olmuş bizim parti. Bizim çabamız partiyi kurtarmak.”

KAYNAK: HABER7 | ÖZEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.