Macbook serisi ‘ESC’ sorunu ile gündeme geldi Apple’ın yeni Macbook serisi ‘ESC’ sorunu ile gündem oldu. Markanın yeni dizüstü bilgisayarında, Touch…

Apple’ın kullanıcılarına sunduğu Touch Bar çubuğu birçok kolaylık sağlıyor. Fotoğraf düzenleyici gibi bir uygulama açtığınızda, bar üzerinde düzenleme araçları kırpma, döndürme gibi daha fazla işlevleri de sağlayarak kullanıcılarına daha pratik bir yol sunuyor. Ancak Touch Bar, bu kez bir sorun ile gündeme geldi.

Macbook serisindeki ESC sorununu bir kullanıcı Twitter’dan paylaştı. Bilgisayarda Touch Bar kısmında yer alan ESC’nin, bir anda kaybolduğunu söyleyen kullanıcının paylaştığı fotoğrafı aşağıda görebilirsiniz.

Fotoğrafta görülen VIM programında yaşanan sorun nedeniyle, editörler programdan çıkış yapamadı. Bu nedenle sosyal medyada konuyla alakalı esprili paylaşımlar da yapıldı.

Yaşanan bu sorunun çözümü ise akla ilk gelecek yollardan biri oldu. Macbook’un yeniden başlatılmasıyla, ESC tekrar Touch Bar kısmında görüldü.

I’ve been using Vim for 5 years…

Mainly because I don’t know how to exit it.

— John Opdenakker (@j_opdenakker) January 13, 2021

Touch Bar, yeni Macbook’larda yerini MagSafe’e bırakabilir

Apple’ın 2021 Macbook serisinde ciddi değişiklikler yapması bekleniyor. İddialara göre marka, Touch Bar kısmı, gelecek Apple dizüstü bilgisayarlarda olmayacak.

iPhone 12 serisiyle birçok kişinin bildiği MagSafe teknolojilerinin, yeni Macbook Pro cihazlarda kullanılacağı öne sürüldü. Ancak bu bilgilerin sızıntılardan ibaret olduğunu hatırlatmakta fayda var.

CES 2021 ilk dijital teknoloji etkinliği olarak tarihe geçti

İlk kez tamamen dijital olarak gerçekleştirilen CES 2021, en büyük dijital teknoloji etkinliği olarak tarihe geçti. Yaklaşık 2000 şirket daha iyi bir gelecek için yeni nesil inovasyonlarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir