‘Kim Milyoner Olmak İster’de büyük ödüle yaklaşan yarışmacı şaşkınlığını gizleyemedi

Başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ATV ekranlarında yayınlanan ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışması, sorulan sorularla ve renkli yarışmacılarıyla sık sık gündeme geliyor.

Sanattan spora, matematikten tarihe kadar pek çok konunun yer aldığı yarışmanın son bölümünde yaşananlar ise sosyal medyada gündem oldu.

İKİNCİ BARAJ SORUSUNA KADAR GELDİ

Son bölümde başarılı bir performans sergileyen Canan Esin Sağlam isimli yarışmacı, izleyicilerin ilgisini çekti. Canan Esin Sağlam isimli yarışmacı, ikinci baraj sorusuna kadar geldi. Yarışmacı dokuzuncu soruya kadar ilerledi.

KİTAP SORUSUYLA KARŞI KARŞIYA KALDI

Canan Esin Sağlam’ın karşısına “Hangisi Jules Verne’in “Seksen Günde Devrialem” adlı romanında anlatılan dünya turu boyunca ulaşım için kullanılanlardan biri değildir?” sorusu çıktı. Şıklar arasında, ‘A- Kızak’, ‘B- Sıcak hava balonu’, ‘C- Fil’, ‘D- Vapur’ yer aldı.

Kitabın görsellerinden hafızasına kazındığını söyleyen yarışmacı, kızakla yolculuk yapmadıklarını söyledi. Kendinden emin olan ve kitabın kapağını hatırlayan yarışmacı, soruyu riske atmamak için önce telefonla joker hakkını kullandı. Yakın arkadaşı Halil Can Genç’i arayan yarışmacı, kızak yanıtını aldı.

JOKER HAKKINI KULLANDI

Telefon joker hakkında emin olamayan yarışmacı, çift joker hakkını kullandı. Sağlam, ilk hakkını ‘A- Kızak’ şıkkından yana kullandı. Ardından da ‘D- Vapur’ şıkkını seçti. Yanlış cevabı veren yarışmacı yarışmadan elendi.

İMİRZALIOĞLU VE YARIŞMACI ŞAŞKINLIĞINI GİZLEYEMEDİ

Doğru cevabı gören yarışmacı şaşkınlığını gizleyemezken, Kenan İmirzalıoğlu da kitabın kapağında sıcak hava balonu hatırladığını söyledi. İmirzalıoğlu, “Kitabın kapağında öyle bir şey vardı. Sadece kapakta mı kullanmışlar?” dedi.

30 BİN TL’YE SAHİP OLDU

Yarışmaya kızının isteğiyle katıldığını ve çok heyecanlandığını söyleyen sağlık çalışanı Canan Esin Sağlam, 30 bin TL’lik çekini alarak veda etti.

“FARKLI BİR ÜSLUP YARIŞMAYI ZEDELEYEBİLİRDİ”

Selçuk Yöntem, üç sezon boyunca izleyiciyle buluştuğu ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasının ilk sunucusu Kenan Işık’ı izlediği zamanları anlattı. “Yarışmayı seyrederken Kenan Işık’tan başkası sunamaz diyordum” açıklamasını yapan Yöntem, tedavisi evinde devam eden Kenan Işık’ın son durumuna ilişkin de konuştu.

Ünlü isim, “Asıl unutulmaz olan, Kenan Işık o kadar güzel sunuyordu ki, seyrederken ‘Bunu ondan başka kimse sunamaz’ diye düşünüyordum. ‘Kendim sunsam nasıl sunarım?’ diye bile aklıma gelmiyordu. Biz Kenan ile aynı ekoldeyiz devlet tiyatrosundan. Onun üslubunu ve aynı ekolden gelmemizin dengesini tutturmam gerekiyordu. Farklı bir üslup ile sunmak yarışmayı zedeleyebilirdi. Son durumu ile ilgili bilgim yok fakat durumu stabil diye biliyorum. Hayat mucizeler ile doludur” açıklamasını yaptı.

KENAN IŞIK’IN SON DURUMU

Öte yandan Ozan Zeybek, geçtiğimiz aylarda Kenan Işık’ın sağlık durumuna ilişkin bilgi vermişti. Zeybek, usta sanatçının sağlık durumunu anlatmıştı:

Sekiz yıl olacak. Ama bakımı çok iyi. Kenan Işık’ı nasıl biliyorsanız öyle. Her gün sakal tıraşı yapılıyor, besin takviyesi alıyor. Yatan hastalarda genellikle yaralar çıkar, zayıflama olur. Ama Kenan Işık bıraktığımız gibi. Çok iyi bakılıyor. Böyle hafızalarda kaldığı gibi. Ailesi tarafından çok iyi bakılıyor.

NE OLMUŞTU?

2014 yılında spor sonrası saunaya giren Kenan Işık, sauna çıkışı kendisini iyi hissetmediğini belirtti ve kısa süre sonra dengesini kaybederek yere düştü.

Şiddetli çarpmanın etkisiyle kafa travması geçirdiği belirtilen sanatçı, kaldırıldığı Amerikan Hastanesi’nde hemen ameliyata alındı. Dört saatlik ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine kaldırılan Kenan Işık, uzun süredir evinde tedavi görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.