IQOO 7 satışları dudak uçuklattı: İşte sağladığı gelir Tanıtılmasından önce sızdırılan AnTuTu sonucuyla dikkat çeken IQOO 7, satış rakamları ile tekrar gündem…

IQOO 7 satışları dudak uçuklattı: İşte sağladığı gelir
Tanıtılmasından önce sızdırılan AnTuTu sonucuyla dikkat çeken IQOO 7, satış rakamları ile tekrar gündem...

Vivo’nun çatısı altında olduğu bilinen IQOO firması, yeni amiral gemisi telefonuyla dikkatleri topladı. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan cihaz, 200 milyon adetten fazla satıldı.

IQOO 7 satış rakamları ile ortaya çıkan gelir de dudak uçuklatır cinsten oldu. Telefon, firmasına 30.9 milyon dolar kazandırdı. Bir haftada bu istatistiklere ulaşan telefon, tüketicilere 585 dolar fiyat etiketiyle sunuldu.

IQOO 7 özellikleri

IQOO 7’nin özellikleri arasında en öne çıkan nokta ise donanım oldu. Cihaz, Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888 işlemcisinden gücünü alacak. 8 GB ve 12 GB LPDDR5 RAM seçeneği ile gelen telefon, 128 GB ve 256 GB depolama kapasitesi opsiyonlarına sahip olacak.

Donanım özelliklerinin yanı sıra akıllı telefonun AnTuTu’dan 752.935 puan aldığı sızdırılmıştı ve bu skor Xiaomi Mi 11’i geride bırakıyor. Mi 11 aynı testten 745.942 puan elde etti.

Cihazın arka tarafında ise üçlü bir kamera kurulumu yer alıyor. OIS destekli 48 Megapiksel ana kameraya; 13 Megapiksel ultra geniş açı ve 13 Megapiksel telefoto lens eşlik ediyor.

Telefonun pil kapasitesi ise 4.000 mAh olarak duyurulurken, 120W hızlı şarj desteğine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir