İphone 12 Ne Zaman Gelecek?Fiyatları Ne Olacak

Apple’ın bu sene tanıtması beklenen yeni telefonları iPhone 12 serisiyle alakalı negatif bir büyüme yaşandı. Koronavirüs salgını sebebiyle işletmenin 5G yardımlı iPhone 12 modellerinin çıkış tarihini erteleyebileceği ortaya çıktı.

Apple; iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max isminde dört farklı iPhone modelini bu sene gözler önüne serecek. Ancak yaşanan pandemi dolayısıyla Apple’ın Çin ve Hindistan’da bulunan fabrikalarında imalin uzun bir müddet sekteye uğraması ve Apple mağazalarının bile bu süreçte kapalı kalması yeni iPhone modellerinin çıkışını geciktirebilir.

Değişik bir deyişle Eylül ayının ortasında tanıtılması tasarlanan yeni iPhone modellerinin çıkışı birkaç ay daha gecikebilir. Apple’a yakın bazı kaynakların iddiasına göre ise firma, Black Friday evvelinde yeni telefonlarını satışa çıkarmak için çabalıyor.

iPHONE 12 NASIL OLACAK?

Gelelim iPhone 12’lerin özelliklerine. Henüz bu mevzuda netleşen bir bilgi bulunmasa da, 4 farklı iPhone modelinin geleceği söyleniyor. 5.4 inç OLED ekrana sahip iPhone 12, serinin en minik ve uygun maliyetli telefonu olacak. Bu modelin iPhone 12 Max isminde 6.1 inç ekran büyüklüğüne sahip bir üst modeli de bulunacak. Her iki telefonun da arka suratında iPhone 11’lerdeki gibi çift kamera konumlandırılmış.

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ise serinin en iyi telefonları olacak. Bu 4 telefon da 5G dayanağına sahip. A14 Bionic harekâtçıdan efor alması beklenen telefonların depolama kapasitesi 256 GB’tan başlayacak. Ayrıca iPhone 12’lerin alüminyum, iPhone 12 Pro’ların ise paslanmaz çelik kasaya sahip olduğunu da söylüyor. iPhone 12’lerin artta çiftli kamera yer alıyor. 12 Pro’larda ise üçlü kamera + LiDAR tarayıcı bizleri bekliyor.
Yeni iPhone modelleriyle alakalı merak edilen bir değişik nokta da maliyetler… iPhone 12, bu modellerin içinde en uygun maliyet yaftasına sahip olan telefon olacak. 649 dolar olması beklenen aygıtın bir üst modeli olan iPhone 12 Max ise 749 dolardan satılacak.

iPhone 12 Pro’nun maliyeti 999 dolardan, iPhone 12 Pro Max’in maliyeti ise 1099 dolardan başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir