HDP: Bayram ikramiyeleri 2 bin liraya yükseltilsin

HDP Ekonomi Komisyonu, bayram ikramiyelerinin 2 bin liraya çıkarılması için TBMM Başkanlığına kanun teklifi verdi.

HDP: Bayram ikramiyeleri 2 bin liraya yükseltilsin

HDP Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcası Garo Paylan, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay, Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, bin 100 lira olan emekli bayram ikramiyelerinin 2 bin liraya çıkarılması için TBMM Başkanlığına kanun teklifi verdi.

Emekli bayram ikramiyelerinin artırılmasını öngören 3 maddelik, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi veren vekiller, “Ülkemizde milyonlarca emekli ve Yaşlılık Aylığıyla geçinen yurttaşımız, derin ekonomik kriz koşullarında, yüksek enflasyon ve rekor zamlara rağmen, açlık sınırının dahi altında kalan bir gelirle adeta yaşam mücadelesi vermektedir. Bu koşullarda, emekli yurttaşlarımızın yılda sadece iki kez faydalanabildiği bayram ikramiyelerinin 1.100 TL olarak kalması ve Yaşlılık Aylığı alan bir milyona yakın yurttaşımızın bayram ikramiyesi alamaması kabul edilemez” dedi.

Vekiller, emekli bayram ikramiyelerinin 2 bin liraya yükseltilmesi gerektiği Yaşlılık Aylığı ile geçim sağlayan yurttaşların da bayram ikramiyesi ödenmesi gerektiğini dile getirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir