Hastanenin her katında uzun kuyruklar oluştu: Gelip halimizi görsünler

Randevusuz muayene için yüzlerce kişinin kuyrukta beklediği Gaziantep’teki hastanelerden emsal bir imaj daha geldi. Bu kere de en büyük devlet hastanelerinden 25 Aralık’ın üç katındaki polikliniklerin önü sıra bekleyen hasta ve yakınları tarafından doldu Vatandaşlar, “Hastane, ilaç kuyruklarını bitirdiklerini söyleyenler gelip halimizi görsün” diye reaksiyon gösterdi.

Gaziantep’te bulunan 25 Aralık Devlet Hastanesi’nin üç katındaki polikliniklerin önü hınca hınç muayene sırası bekleyen hasta ve yakınları tarafından doldu.

Covid-19 önlemlerinin hiçe sayıldığı, az sayıda kişinin maske taktığı hastanedeki imgeler yansılara neden oldu. Vatandaşlar, “Hastane, ilaç kuyruklarını bitirdiklerini söyleyenler gelip halimizi görsün” diye reaksiyon gösterdi.

Görüntüleri toplumsal medya hesabından yayınlayan Şahinbey Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan, “Sağlıkta yapılan ihtilali vatandaşlarımız en ağır biçimde ve doyasıyla yaşıyorlar. Manzaralar bir kattan lakin her kat tıpkı. Covid için ikazlar yapıyorsunuz ancak tedbir konusunda sizler gerekeni yapmıyorsunuz” biçiminde tenkitte bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.