Fenerbahçe’nin yükselen yıldızı Gustavo Henrique!

Beş gün içinde oynadığı Kayserispor ve Dinamo Kiev maçlarını kazanarak Süper Lig ve Avrupa Ligi’nde yoluna kayıpsız devam eden Fenerbahçe ’de bu iki müsabakanın en başarılı isimlerinden biri Gustavo Henrique oldu. Bilhassa Dinamo Kiev karşısındaki futboluyla yıldızlaşan Brezilyalı stoper, yeterli bir savunmacı olmasının yanı sıra, hamlede da çok tesirli olduğunu gösterdi. 90 dakika boyunca 63 kere topla buluşup, yüzde 88 isabetle 51 pas yapan Gustavo, girdiği 9 ikili uğraşın 6’sını kazandı.

HAFTANIN 11’İNE GİRDİ 

Maç sırasında sık sık atağa da çıkan 29 yaşındaki futbolcu, 8 kere rakip ceza alanında topla buluşurken, 4 şut atıp, 1 de asist yaptı. Fenerbahçe’ye geldiğinden bu yana en âlâ maçını oynayan Gustavo, UEFA tarafından Avrupa Ligi’nde haftanın 11’ine seçildi.

UYUM SORUNU BİTMEK ÜZERE

Hem defansta hem atakta duran top tertiplerinin kilit ismi haline gelen Gustavo, yükselen performansının sırrını şöyle açıkladı: “Yeni bir gruba geldiğinizde ahenk sağlamak için vakit gerekiyor. Türkiye’de Futbol Brezilya’ya nazaran biraz farklı. Benim de ahenk sürecim devam ediyor. Eksik taraflarımı geliştirerek yoluma devam edeceğim.” (Hürriyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.