Ermenistan Savunma Bakanlığı: Ermenistan ve Azerbaycan ortasındaki çatışmalar durdu

Ermenistan ordusunun provokasyonlarıyla Azerbaycan ve Ermenistan orduları ortasında başlayan çatışmalara dair Ermenistan Savunma Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı. Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Aram Torosyan yaptığı açıklamada, taraflar ortasında çatışmaların durduğunu belirterek, “Bu akşam mahallî saatle 20.00 itibariyle tüm bölgelerde çatışmaların tamamı neredeyse durdu” dedi.

Ermenistan’daki toplumsal medya kullanıcıları ortasında Azerbaycan ordusunun birçok noktada denetim sağladığı bilgisinin sıkça dolaştığı argümanlarına cevap veren Sözcü Torosyan, “İnternette dolaşan kimi Ermeni yerleşim yerlerinin Azerbaycan denetimine geçtiği bilgisi mutlaka palavradır. Bu prestijle bir kere daha emsal haberlerin yapılmaması ve münhasıran resmi haberlerin rehberliğinde hareket etme davetinde bulunuyoruz” tabirlerini kullandı.

“KİMSEYE ERMENİSTAN TOPRAKLARINDAN BİR KORIDOR VERMEK NİYETİNDE DEĞİLİZ”

Öte yandan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan bugün Ermenistan parlamentosunda yaptığı konuşmada, Ermeni muhalefetinin Türkiye ve Azerbaycan ortasında ulaşım koridoru oluşturulmasına yönelik onay verildiği argümanlarına da yanıt vererek, “Ermenistan’ın hâkim toprakları üzerinden rastgele bir koridor yahut bölge vermeyeceğiz. Ayrıyeten Ermenistan, bu mevzuyu milletlerarası toplum da dahil olmak üzere tüm müttefikleriyle tartışmış ve ortak bir anlayışa ulaşmıştır. Tartışmalarda koridordan bahseden ülke yok. Kimseye Ermenistan topraklarından bir koridor vermek niyetinde değiliz. Rastgele bir evrak imzalamadım. Önümüzdeki günlerde de imza atmaya niyetim yok” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.