Erkan Baş’tan ‘Cumhurbaşkanı’ açıklaması: Üzerimize düşeni yapmaya hazırız

İZMİR – Türkiye Emekçi Partisi Genel Lideri Erkan Baş, partisinin ilçe ofisini açmak üzere geldiği Çiğli’de halka seslendi.

Konuşmasında “Büyük bir bahtla karşı karşıya olduğumuzu düşünüyoruz” diyen Erkan Baş, tüm baskılara, şiddete, yok sayılmaya karşı sosyalistlerin elli yıl sonra tekrar siyaset alanında kendilerine bir yer bulduklarını lisana getirdi.

Türkiye personel sınıfının, bayanların, gençlerin sesinin evvelden olduğu üzere gür biçimde çıkmaya başladığını söyleyen Baş “Yer altından geliyoruz. Hiç kimsenin önemsemediği mahallelerde, sokaklarda, yer altı atölyelerinde yeni bir siyasi akım Türkiye’nin geleceğine istikamet vermek üzere filizleniyor. Buna sahip çıkmalıyız” sözlerini kullandı.

‘ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU ALMAYA HAZIRIZ’

Türkiye Personel Partisi’nin üzerine düşen her sorumluluğu almaya hazır olduğunu lisana getiren Erkan Baş, “Ne demek bu? Gerekiyorsa cumhurbaşkanı adayı çıkarmamak demek. Buna nasıl karar vereceğiz? Çok açık söylüyoruz, diyoruz ki Erdoğan’ın taklidi olabilecek birisini muhalefetin adayı diye karşımıza çıkartmazsanız, yeni bir Ekmeleddin İhsanoğlu getirmezseniz; biz bu iktidardan kurtulmak için üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Hiç kimsenin kendisini, kümesini, partisini, şunu bunu düşünmeye hakkı yok. Herkes memleketi düşünecek. Bu türlü bir adım atılırsa biz üzerimize düşeni yapacağız. Lakin tıpış tıpış diyorsanız; o vakit ben halka giderim, halk karar versin derim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığı gün birebir vakitte yeni bir parlamento oluşacağını da tabir eden Erkan Baş, cumhurbaşkanının isminden çok parlamentonun nasıl oluşacağının değerli olacağını vurguladı.

Baş şunları söyledi: “O parlamentoda personeller olmalı, o parlamentoda köylüler olmalı, o parlamentoda üreten, yaratan bayanlar, gençler olmalı, o parlamentoda bu memlekette bizim siyaseti belirleyecek gerçek kuvvet budur dediğimiz beşerler olmalı. O vakit gittiğimiz her yerde diyeceğiz ki gel siyasete katıl ve parlamentoda sosyalistlerin sesini güçlendirmeye yardım et, katkı sağla.”

(DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.