Erdoğan Ahlat’ta konuştu: Parmak sallayanların riyakarlıklarının farkındayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat’ta Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü etkinliklerinde konuştu. “Ahlat asırlar boyunca Malazgirt’te açılan kapının muhafızı olmuştur. Birçok büyüklerin bize mirası olan bu kent Malazgirt üzere uzunca bir mühlet ihmal edilmiştir. Ahlat’ı da tekrar imar ve ihya ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyemizin bir şubesini de burada inşa ederek ecdadımızın mirasına sahip çıkıyoruz. Gençlerimizin Ahlat’a ve Malazgirt’e sahip çıktıklarını gördükçe 2053 vizyonundan umudumuz artıyor. Kimileri bu bozkıra neden yatırım yaptığımızı anlamıyor, anlamak istemiyor. Tıpkı kesitler mankurta dönüşüyor. Cumhurbaşkanı olarak, sorumluluğumuz ve mirasçısı olduğumuz medeniyetin kodları bunu gerektiriyor. Ahlat ve Malazgirt geçmişi, bugünü ve yarınıyla Türkiye’dir. Ahlat ve Malazgirt, Anadolu’nun ebedi vatanımız olduğunun tescilidir. Medeniyetimizi yine yükseltme irademizin ismidir. Yeni jenerasyonlara sahip oldukları pahaların ve vatanın bedelini hatırlatacak bir semboldür” diyen Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

SAYGISIZLIK ETME HAKKI YOK: Hiç kimsenin inancı ve imanıyla canları değerine çaba eden kahramanlarımıza saygısızlık etme hakkı da yoktur. Kimse duadan, tekbirden, salavattan rahatsız olmasın. Bu dualar, tekbirler, salavatlar kökeni, inancı, meşrebi ne olursa olsun Türkiye’de yaşayan herkesin istiklali ve istikbali için verilen uğraşın manevi zırhıdır. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde her inançtan, kökenden insanın onurunu garanti altına almıştır. Ulusal Gayret’i kazanıp Cumhuriyet’i de kurarken Anadolu’ya sığınan herkesin malını, canını kurtarmıştık.

MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ: Son devirdeki gayretimizin örneği 15 Temmuz destanıdır. Biz bu ülkedeki her bir vatandaşımızın güvenliğini, huzurunu teminat altına almak için terör örgütlerinin başını ezdik, eziyoruz. Cudi’de, Gabar’da, Besler Deresi’nde ezdik, ezmeye devam edeceğiz. Biz bu ülkedeki her bir ferdin geleceğine itimatla bakabilmesi için vizyonlarımızı genişletiyor, büyütüyoruz. Biz buna 2023 demiştik, 2053 diyoruz, yarın 2071 diyerek yolumuza devam edeceğiz. Kalkınmadan güvenliğe, diplomasiden iktisada hiçbir alanda gayretimiz bitmedi, bitmeyecek. Dün Fırat Kalkanı harekatımızın yıldönümüydü. Sonlarımız içinde ve ötesinde vazife yapan kahraman askerlerimize şükranlarımı sunuyorum

OPERASYONLARI SÜRDÜRECEĞİZ: Hudutlarımızı teminat altına alana kadar gayretimizin bitmeyeceğini buradan tüm dünyaya ilan ediyorum. Bize ‘sakın ha’ diyerek parmak sallayanların riyakarlıklarının farkındayız. Bunları dikkate almıyoruz. Kendi planlamamıza nazaran bu operasyonları sürdüreceğiz. Bir gece birden gelebiliriz, hem de her yere gelebiliriz. Bizim başkalarından farkımız kimsenin toprağında, birliğinde gözümüz yoktur. Türkiye’ye, Türk milletine diğer bir yol yok. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.