Er Osman Özçalimli’nin şüpheli ölümüne ilişkin dava süreci başladı

İzmir’de şüpheli şekilde hayatını kaybeden er Osman Özçalimli’nin ölümüne ilişkin dava süreci başladı. Bir askerin ‘görevi ihmal’ suçlamasıyla yargılandığı davanın ilk duruşması Aliağa 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Dava, delillerin toplanması için 24 Kasım 2021 tarihine ertelendi.

Er Osman Özçalimli’nin şüpheli ölümüne ilişkin dava süreci başladı

Berkay SAĞOL

Askerlik yaptığı İzmir Aliağa Kapalı Cezaevi’nde 1 Ağustos 2020’de şüpheli şekilde yaşamını yitiren 20 yaşındaki Jandarma Er Osman Özçalimli’nin ölümüne ilişkin açılan soruşturmada dava süreci başladı. Bir askerin ‘görevi ihmal’ suçlamasıyla yargılandığı davanın ilk duruşması Aliağa 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Aliağa’da askerlik görevini yaparken kaldığı koğuşun 3’üncü katından atlayarak intihar ettiği iddia edilen vefat eden Osman Özçalimli’nın, Aliağa 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına ‘görevi ihmal’ suçlamasıyla yargılanan sanık uzman çavuş, baba Ahmet Özçalimli ve anne Naciye Özçalimli ile avukat katıldı.

Duruşmada ailenin avukatı Tamer Mahmutoğlu tarafından sanık uzman çavuşa, vefat eden Osman Özçalimli’nin tedavisinin yapılmasının niçin geciktirildiği soruldu. Sanığa yöneltilen sorunun cevabı ve mahkemenin araştırılmasına karar verdiği diğer delillerin toplanması için dava 24 Kasım 2021 tarihine ertelendi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir