Emeklilerin artırım farkı ödeme takvimi muhakkak oldu

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamada, “5510 sayılı Kanunun 4/1-(c) (Emekli Sandığı) bendi kapsamında emekli, malul, görev malulü, dul yahut yetim aylığı alan toplam 2 milyon 385 bin 799 kişinin 1 Temmuz 2022 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark meblağları, aylık almakta oldukları Banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek 28 Temmuz 2022 tarihinde ödenecektir” denildi.

Buna nazaran; aylıklarını her ay alanlara; Temmuz ayı olmak üzere 1 aylık fiyatında, aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan; Mayıs-Haziran-Temmuz periyodunda aylık alanlara; Temmuz ayı olmak üzere, 1 aylık fiyatında; Haziran-Temmuz-Ağustos devrinde aylık alanlara; Temmuz ve Ağustos ayları olmak üzere, 2 aylık meblağında, Temmuz-Ağustos-Eylül devrinde aylık alanlara; Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları olmak üzere, 3 aylık meblağında, aylık farkı gerçekleştirildi. Toplam fark ödemesi fiyatı ise 6 milyar 447 milyon 227 bin 858,02 TL oldu.

Ayrıca 5510 sayılı Kanunun 4/1-(a) (SSK) ve 4/1-(b) (BAĞKUR) bentleri kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları artırımlı olarak ödeme günlerinde ödenmeye başlanıldığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.