Ekran altı kamerada çığır açacak: ZTE Axon 40 fotoğrafı sızdırıldı

ZTE, geçtiğimiz yıl ekran altı kameralı Axon 30 modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Sızdırılan fotoğraflara göre şirket, Axon 40 ile ekran altı kamera teknolojisinde yeni bir dönem başlatacak.

Ekran altı kamera teknolojisi, henüz kullanıcıların beklentilerini karşılayacak seviyeye ulaşamadı. Akıllı telefon üreticileri, çerçevesiz ve çentiksiz ekran teknolojisi üzerinde yoğun mesai harcıyor. Bir süredir bu konuda çalışma yürüten ZTE, beklentileri karşılayacak bir teknoloji ile kullanıcıların karşısına çıkmak için hazırlanıyor.

Xiaomi MIX Fold 2’nin ekran özellikleri belli oldu!

ZTE Axon 40 Ultra modeli kanlı canlı görüntülendi

Fotoğrafları ortaya çıkan ZTE Axon 40 Ultra, gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak. 4 nm teknolojisi ile üretilen Snapdragon 8 Gen 1 işlemcide bir adet 3.0GHz ARM Cortex-X2, üç adet 2.5GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8GHz ARM Cortex-A510 çekirdek bulunuyor. İşlemci ayrıca Adreno 730 grafik arabirimini bünyesinde barındırıyor.

ZTE Axon 40 fotoğrafı sızdırıldı

Axon 40 serisi, rakiplerinin aksine akıllı telefon pazarının ilk yüksek çözünürlüğe sahip ekran altı kameralı paneli ile tanıtılacak. Ekran çözünürlüğünün 1080p ile 2K arasında bir değere sahip olacağı tahin ediliyor.

ZTE, geçtiğimiz yıl Axon 30 Ultra modelinde 66W hızlı şarj teknolojisine sahip 4.200 mAh batarya kullandı. Sızdırılan bilgilere göre, Axon 40 Ultra’da 80W hızlı şarj teknolojisini destekleyen 5.000 mAh batarya yer alacak.

Axon 40 ailesinin kutudan Android 12 işletim sistemiyle çıkacağı tahmin ediliyor. Gelecek hafta tanıtılacak modeller, ekran altı teknolojisiyle kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başaracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.