Eczanenin veresiye defterini gören Meral Akşener: Şişli’de bile… Vay be

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, İstanbul’daki esnaf ziyaretlerine bugün Şişli ilçesinden başladı. Akşener, Şişli Mecidiyeköy’de ziyaret ettiği bir eczacıya işlerinin nasıl olduğunu sordu.

Eczacı, “Çok sıkıntı bir süreçten geçiyoruz, ilaç bulmakta zorlanıyoruz. Umarım daha âlâ olacak” diye konuştu. Akşener’in “Anadolu’da veresiye defteri görmüştüm, burada da var mı?” sorusuna eczacı, veresiye defterini göstererek, “Var olağan, çok uzun vakittir var. Müşterilerimiz sonuçta yüz yüze baktığımız beşerler, onlardan takviyemizi esirgemiyoruz” diye cevap verdi.

“ŞİŞLİ’DE BİLE VERESİYE DEFTERİ VAR. VAY BE”

Şişli’deki bir eczanede veresiye defteri olmasına şaşırdığını belirten Akşener, “250 bin TL yazdırılmış defterler gördüm Anadolu’da. Lakin burası Şişli. Burada bile veresiye defteri var. Vay be” dedi.

Eczacı, Akşener’in “Alım gücü nasıl” sorusunu ise “Alım gücü düşük. SGK’dan çıkan farklar, ilaç fiyatları, bunları tekraren anlatmak zorunda kalıyoruz… Beşerler SGK’dan aldıkları vakit para ödemek istemiyorlar lakin haliyle her seferinde bir fiyat çıkıyor. Bu, işimizi daha da zorlaştırıyor” diye yanıtladı.

Meral Akşener, daha sonra girdiği bir erkek kuaförüne “İşler nasıl” diye sordu. Kuaför, “Durgun, her şeye artırım geldi. Saç-sakal 90 TL. Vatandaşa çok geliyor fakat bizi kurtarmıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık, çok sıkıntı geçiniyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.