Döviz ofisi ne kadar kazandırır? Döviz ofisi nasıl para kazanır? Döviz ofisi aylık karları

Hem Türkiye’de hem de dünyada bulunan döviz ofisleri döviz bozdurmak için gidilen birinci noktalardan biridir. Kısaca döviz ofisleri elinizde bulunan paranın ülkede geçerli olan para ünitesi ne dönüştürülmesi için gidilen noktalardan bir adedidir. İşte döviz ofisleri hakkında merak edilen tüm detaylar…

Döviz ofisi nasıl para kazanır?

Dövizlerin bozdurulduğu noktalardan biri döviz ofisi olurken burada para kazanmak için ne yapıldığı da merak ediliyor. Elinde bulunan paranın ülke içerisinde geçerli olan para ünitesine dönüştürülmesi için gidilen noktaları döviz ofisi ismi verilir. Dolardan Euro’ya ya da Arap parasına TL’ye çevirmek için birinci gidilen nokta döviz ofisi olmaktadır. Türkiye’de bulunan döviz ofislerinde euro, dolar, arap parası ve TL olmak üzere 4 ana para bozdurulur. Turistlerin en çok uğradığı noktalardan biri döviz ofisleri olurken hem daha çok para kazanılması sağlanır hem de başka döviz ofislerine nazaran daha fazla gelir elde edilir.

Türkiye’ye yıl içerisinde milyonlarca yerli ve yabancı turist gelirken bankalar ve döviz ofisleri da yabancı para ünitelerini Türk lirasına çevirerek para kazanmaktadır. Yapılan para çevirme süreçlerinden yüzde ondan yüzde 30’a kadar bir yarar elde edilir. Döviz ofisinde ne kadar çok para bozduran kişi olursa o kadar çok para kazanılır. Bu nedenle döviz ofisi açılacak olan yer büyük değere sahiptir. Turistik ve İşlek bir yere açılan döviz ofisleri aylık 100.000 TL’ye kadar yarar sağlayabilir.


Döviz ofisi ne kadar kazandırır?

Döviz ofislerinin yarar elde etmesi için yabancı para alarak TL vermesi gerekmektedir. Bu nedenle yerli ve yabancı turistler geldikçe döviz ofislerinin da sermayesi artmaktadır. Döviz ofisinin daha çok para kazanması için işlek ve turistlerin bol olduğu bölgelerde iş yapması gerekir. İşlek olmayan ve turistlerin az olduğu bölgede bulunan döviz ofisleri ise bazen para bozdurma konusunda sorun yaşayabilmektedir.

Döviz ofislerinde yalnızca para bozdurma süreci yapılmazken ihracat ve ithalat yapan şirketlerin mutabakatı ile döviz işlerini üstlenebilir. Bu kapsamda ihracat ve ithalat yapan birçok şirket döviz ofisleri ile mutabakatlı olarak işlerini halletmektedir. Döviz ofisinde yaşanan döviz yetersizliği durumunda ise Merkez Bankasından döviz talep edilir.

Türkiye’ye giriş yapan yabancı turistler birinci evvel döviz ofislerine uğrarken bu noktalarda büyük paralar da dönmektedir. Ülke iktisadı için epeyce kıymetli olan döviz ofisleri iktisada katkı sağlar. Döviz ofislerinde uydurma paraların uygun anlaşılması için işini yeterli yapan şahısların bu noktalarda bulunması gerekir. Bir döviz ofisi aylık olarak yaklaşık 5000 euro kadar gelir sağlamaktadır. Daha güzel noktalarda bulunan döviz ofisleri ise aylık 100 bin TL’ye kadar gelir elde eder. Bu durum döviz ofisinin nerede açılmış olduğuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Bununla birlikte döviz ofislerine şirketlerle muahede durumu da yarar noktasında değerli bir etkendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.