Dolar ve altın bıçak sırtında! İslam Memiş tansiyon yükselten 3 hayati uyarıyı yaptı… Sıra son hamlede!

Gram altın Merkez Bankası’nın faizi 14’te sabit tutmasından sonra son vakitlerin en yüksek düzeyini gördü. 970 düzeylerine dayanan gram altının yükselişinin devam edip etmeyeceği merak edilirken, dolarda da durum değişmedi. 16,70 TL düzeylerini test eden dolarda yükseliş trendine devam etti. Piyasa Uzmanı İslam Memiş ise dolar ve gram altın için kritik uyarıyı yaptı. İşte Memiş’in yatırımcıları yakından ilgilendiren yeni varsayımları.

DOLAR VE ALTINDA BIÇAK SIRTI!

Memiş, gram altının el değiştirdiğini tabir edip, yeni düzeyleri test ettiğini söyledi. Gram va dolardaki direnç düzeylerine dikkat eden Memiş “Gram altın/TL kuru 970 düzeylerinden el değiştiriyor. Kritik direnç düzeyi burada 980 liraydı. Dün bu düzeyleri test ettiğini gördük. Tekrar kapalı çarşı piyasasında 980 liradan satış yapılıyor. Hem dolar hem gram altın bıçak sırtı olan direnç düzeylerini test etmeye devam ediyor” dedi.

YATIRIMCI İÇİN KRİTİK 3 UYARI!

Merkez Bankası’nın faiz kararın sonrasında yaşanacak olanları pahalandıran Memiş, yatırımcının 3 konuya dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Merkez Bankası’nın faiz kararında artış olması durumunda trendlerde düşüşün yaşanacağını ve doların 15,50 düzeylerini görebilme ihtimali olacağını söyledi. Faizin sabit tutulmasından ötürü Doların 16,40-16,60 düzeyleri tekrar test ettiğini belirten Memiş, yatay bir seyir durumunda ise doların doların 16,30-16,45 aralığında kalacağını söyledi.

DOLARI GERİYE İTECEK ATILIM MERKEZ BANKASI’NDA

FED’in piyasalardaki baskısının devam ettiğini belirten Memiş, Merkez Bankası’nın piyasalara verdiği iletinin değerli olduğunun altını çizdi. “Merkez Bankası faizlerde bir değişikliğe gitmez lakin bir sonraki toplantı için faiz artırım sinyali verirse faiz artmış üzere bir tesire neden olabilir. Bu türlü bir bildiri doları gelecek ay boyunca 15,50 düzeyinde tutabilir. Lakin faiz konusunda telaffuzunu tıpkı tutarsa düşüşler süreksiz olur. Bu durumda da düşüş için gözler Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıklayacağı yeni pakete takılır.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.