Çin’den ‘koronavirüs salgını böyle başladı’ itirafı Koronavirüs salgınının çıkış kaynağı tekrar gündem oldu. Koronavirüs salgını 2019 yılının son aylarından…

Çin'den 'koronavirüs salgını böyle başladı' itirafı Koronavirüs salgınının çıkış kaynağı tekrar gündem oldu. Koronavirüs salgını 2019 yılının son aylarından...

Salgın hakkında pek çok teori ve iddia ortaya atıldı. Şimdi ise İngiliz basınının saygın isimlerinden olan Daily Mail tarafından bir haber paylaşıldı. Haberde hem kaynak belirtilmiyor hem de ismi açıklanmayan bilim insanlarının açıklamalarına yer veriliyor olması kafaları karıştırsa da olay salgın hakkında yapılan yorumları alevlendiriyor.

Olaya göre Çin’deki bilim insanları koronavirüsünü taşıyan yarasaların bulunduğu bir mağarada araştırma yapıyormuş. Araştırmacılar numune topladıkları sırada, aralarından birisi virüslü yarasa tarafından ısırılıyor ve daha sonra işe işler rayından çıkıyor.

Isırılan bilim insanı, yarasının dişlerinin lastik eldiveni üzerinden kolaylıkla geçtiğini ve iğne etkisi gösterdiğini vurguluyor. Bu haber sonrası sosyal medyanın gündemi yine ‘koronavirüsün nereden çıktığına‘ döndü. Bazılarına göre bu virüsün çıkış kaynağı doğal yollarla olduğu ve yayıldığı yönündeyken, bazı kişilerse ‘laboratuvarda üretilen bir virüs’ olduğunda hem fikir.

Salgın hakkında dünyanın her yerinde çalışmalar devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir