Binance Bu 13 Altcoin’e Yatırım Yaptı: Listelenebilir!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in bir alt kuruluşu olan Binance Labs, Blockchain dünyasında inovasyon sunan altcoin projelerine finansman sağlamaya devam ediyor. Labs, bu projelere finansman sağlayarak tanıtımları, geliştiricileri ve dolayısıyla projelerin ilerleyişini destekliyor.

Bununla birlikte Binance Labs’ın bir projeye yatırım yapması o kripto paranın Binance’de listeleneceği anlamına gelmiyor. Yine de bu, listeleme için iyi bir itici güç olma potansiyeli taşıyor. Kriptokoin.com olarak bu makalemizde, Labs’ın yatırım yaptığı ancak borsada listelenmeyen 13 altcoin projesini derledik. Bu kripto paralar, gelecekte dünyanın en büyük borsasında işlem görme potansiyeline sahip.

Binance bu 13 altcoin projesini listeleyebilir

Nym (NYM)

Nym, Blockchain alanında gizlilik odaklı kripto para işlemleri yapma imkânı tanıyan bir projedir. Gizlilik temalı projeler, son dönemde çeşitli devletlerden tepki görse de Nym, araştırmacılar ve bilim insanları tarafından geliştirilmesiyle güven oluşturmaktadır. Blockchain projesi hem ağ hem de uygulama temelli gizlilik sağlayan bazı özelliklere sahiptir.

Bu platformun NYM isimli bir tokeni de mevcuttur. NYM token, kullanıcıları ödüllendirme ve işlem ücretlerini ödeme amacıyla kullanılmakta ve projenin sürdürülebilirliğini sağlamaktadır. NYM yakın zamanda Binance Labs’dan yatırım aldı. Bu nedenle tıpkı başka bir gizlilik odaklı kripto olan Monero gibi Binance’de listelenmesi mümkün.

Dora Factory (DORA)

Dora Factory, zincir içi yönetişim ve açık kaynaklı girişimler için hizmet temelli bir DAO altyapısıdır. Proje, DAO’ların kolayca oluşturulabileceği ve yönetişim, kaynak yaratma ve iş birliği için önemli ihtiyaçlarına hizmet eden bir platformdur. Temelde Polkadot ve Ethereum ağı üzerinde bir layer-2 ekosistemi olarak çalışmaktadır. Ek olarak proje, hacker’ların kendilerini geliştirmesine olanak tanır. Sayısız hackhaton’lar ve ödüllü hack yarışmaları yapmaktadır.

Wombat Exchange (WOM)

Wombat Exchange, stablecoin’leri minimum kayma ile takas etme ve maksimum verimle stake etme gibi imkanlar sağlar. Proje, temelde DeFi ürün ve hizmetleri sunan bir DEX platformudur. Bununla birlikte, Binance Smart Chain üzerine kurulu bir stablecoin swap platformu olarak da hizmet vermektedir. Platformun yerel tokeni olan WOM, yönetişim, stablecoin likidite havuzlarına erişme ve staking gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilmektedir.

pStake Finance (PSTAKE)

pStake Finance staking odaklı bir DeFi protokolüdür. Bu DeFi protokolünde kullanıcılar, stake edilen varlıkların kilidini açabilmektedir. Ayrıca, varlıklarını, likiditelerini koruyarak stake edebilmektedirler. Varlıklarını stake eden yatırımcılar, bu varlıklarını temsil eden bir token alırlar. Buna göre token, stkTokens olarak adlandırılmaktadır. Binance Labs’dan yatırım alan proje, listelenme haberi alma ihtimali yüksek projeler arasında yer almaktadır.

MintClub (MINT)

MintClub akıllı token oluşturma platformu olarak Blockchain alanında hizmet vermektedir. Bu tokenleri oluşturmak için yatırımcıların kodlama becerisine sahip olması gerekmez. Ayrıca tokenler, oluşturuldukları andan itibaren sahiplerine likidite sağlar. Kullanıcılar, likiditeye ihtiyaç duymadan bu tokenleri anında takas edebilme avantajına da sahiptir.

Melos Studio (MELES)

Yenilikçi, merkeziyetsiz bir müzik NFT pazarı olan Melos Studio, 2020’de Tayvan’da kuruldu. Sanatçıların, müzisyenlerin ve hatta içerik oluşturucuların yeteneklerini hayranlardan ve kullanıcılardan oluşan bir topluluğa sergilemelerini sağlayan benzersiz bir platformdur.

Melos platformu yaratıcılar, sanatçılar ve müzisyenler (ve onların hayranları/destekçileri) için bir yakınlaşma noktası olarak hizmet eder. Melos Studio’nun ekosistemi, içerik oluşturucuların eserleri satıldıktan sonra para kazanmalarına olanak tanır. Ekosistemi FLOW, ETH ve BNB blok zincirlerinde çalışır ve Binance Labs’dan yatırım aldı.

Nine Chronicles (NCG)

Nine Chronicles Gold (NCG), Nine Chronicles isimli Metaverse dünyasında kullanılan ana para birimidir. Oyuncular, güçlü öğeler oluşturmak, diğer kullanıcılarla ticaret yapmak, birbirlerine meydan okumak ve büyümeyi hızlandırmak için NCG harcayacak. Binance Labs’dan yatırım alan Metaverse altcoin’in popülerlik kazanması halinde borsada listelenmesi de mümkün.

Symbiosis (SIS)

Symbiosis, EVM uyumlu ve EVM uyumlu olmayan ağlar arasında çok zincirli bir likidite sağlayıcısı olarak hizmet verir. Kullanıcılar bu platform içerisinde herhangi bir tokeni değiştirme ve likiditeyi aktarma avantajına sahiptir. Kısaca Symbiosis, kolayca likidite taşıma ve herhangi varlığı başka bir varlıkla swap etme üzerine çalışır. Binance Labs’den yatırım alan ve gelecek vaat eden projeler arasındadır.

Aptos

Eski Meta çalışanları tarafından geliştirilen ve Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizması üzerine inşa edilen Layer-1 Blockchain ağıdır. Move programlama diliyle yazılan ağ, kullanıcılara yüksek ölçeklenebilirlik, güvenlik ve kullanılabilirlik sunmayı hedeflemektedir. Binance Labs’dan yatırım alan projenin hedefleri arasında Ethereum ve Solana gibi rakip zincirlerin önüne geçmek yer alıyor.

StarSharks (SSS)

StarSharks, oyuncuların birbirleriyle rekabet etmelerini sağlayan, NFT tabanlı bir mini oyun platformudur. Oyuncular, bu mini oyunlarda savaşları kazanarak ve sıralamalarda tırmanarak ödüller kazanabilirler. Bu ödüller ise SSS token ile verilir. Oyunlardaki tüm karakterler ve eşyalar NFT olarak yer alır. Bu nedenle, oyunda NFT’ler üzerinden de gelir elde etmek mümkündür.

Ultiverse

Ultiverse, Web3’ü, sürükleyici bir VR uyumlu sanal dünya ile birleştiriyor. Proje, Blockchain alanındaki ilk gerçek AAA oyununa ev sahipliği yapacak. Unreal Engine 5 tabanlı sanal gerçeklik ile oyuncular çok sayıda zincirden kendi NFT’lerini içe aktarma ve kullanma avantajına sahip olacak. Ultiverse tokenomikleri, paydaşlar arasında karşılıklı yarar sağlayan ilişkilere sahip kapsamlı bir ekosistemi teşvik edecek. Proje henüz yayınlanmamasına rağmen, Binance Labs’dan destek aldı.

Cosmic Guild (CG)

Cosmic Guild (Cosmic), dünyanın her yerinden oyuncuların tek bir topluluk olarak bir araya geldiği, topluluk öncelikli bir Blockchain projesidir. Bu proje, bir e-spor takımı olan Cosmic’i daha iyi hale getirmeyi amaçlıyor.

Zecrey Protocol

Zecrey, dijital varlıklarınıza çapraz zincir desteği ve gizlilik getiren zk rollup tabanlı bir layer-2 protokolüdür. Blockchain topluluğunun karşılaştığı iki büyük sorunu çözmeyi hedefler. Bunlar; Çeşitli çok zincirli bir ekosistemdeki gizlilik ve izolasyon eksikliğidir. Binance Labs projeye yatırım yaptığı için Binance’de listelenme ihtimali artmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.