Beyninde çip olduğunu iddia eden hasta terör estirdi!

Elazığ’da bulunan özel bir hastanede nöroloji uzmanı olarak çalışan Dr. Oktay Kapan başından geçen ilginç olayla sosyal medyanın gündemine oturdu. Bir hastanın kendisine çip takıldığını iddia etmesiyle başlayan olaylar adeta terör dolu anlara sebep oldu.

Elazığ’da bir kişi tarafından önce silahla tehdit, ardından darp edilen doktor başından geçenleri anlattı. Olay sonrasında sağlık emekçileri hastane önünde toplanarak meslektaşlarına yapılan saldırıyı protesto etti.

Beyninde çip olduğunu iddia eden hasta terör estirdi!

Özel hastaneye öğle saatlerinde MR çektirmek isteyen bir hasta geldi. Nöroloji uzmanı Oktay Kapan hastanın herhangi bir sağlık problemi olmadığını söyledi. Bunun üzerine hasta, doktoru silahla tehdit edip dövdü. Olayın ardından saldırıya uğrayan Doktor Kapan’ın iş arkadaşları hastane önünde toplanarak yapılan bu saldırıyı protesto etti. Hastane Başhekimi Dr. Yusuf Kenan Aydın, yaşananları şu sözlerle aktardı: “Bölgemizde 26 yıldır sağlık hizmetlerinde başarıyla hizmet veren doktorumuz nöroloji uzmanımız Oktay Kapan dün bir şahıs tarafından silahlı ve fiziki saldırıya maruz kaldı. Oktay arkadaşımızın pratik müdahalesi ile çok vahim bir duruma sebep olmadan kişi etkisiz hale getirildi.Doktor arkadaşımıza yapılan bu saldırı bizleri üzmüş ve canımızı sıkmıştır. Sağlıktaki şiddet olayları artık münferit olay olmaktan çıkmış toplumsal bir olay haline gelmiştir. Bu nedenle devletin bütün kurumları, sivil toplum örgütleri, üniversiteler ortak bir akılla bu şiddetin önüne geçmek için bir programı görsel ve yerel basında bilgilendirme amacıyla bir eğitim şeklinde bu olaya müdahil olmaları gerektiğini düşünmekteyiz. Bunu kınıyoruz umarım bir daha olmaz”

Oktay Kapan ise “Maalesef ülkemizde son zamanlarda çok sık görülen en az birkaç kez tekrarlayan birçoğu basına yansımadığı olaylardan birini yaşamış olduk, çok kötü ve talihsiz bir olaydı. 26 yıldır hizmet etmekteyim, hizmetimin çoğunu Elazığ’da yapmaktayım bu insanlara çok ciddi faydalarımız oldu. Zaman zaman böyle garip hasta ve hasta yakınlarıyla karşılaşmamız normal, biz bunları anlayışla karşılıyoruz ama dünkü olay çok vahimdi. Aylar öncesinden birileri tarafından rica minnet üzerine bana getirilen, etrafta benim beynimde çipler var beni takip ediliyor diye getirilen şahsın bir beyin MR çekilip çip olmadığının ispatlanması manasında bir süreç bu” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.