Battle.net mağazası yıllar sonra güncellendi Blizzard ve Activision oyunlarına ev sahipliği yapan Battle.net, yıllar sonra güncelleme aldı. Bu güncellemeyle…

Yaklaşık 8 yıldır güncelleme almayan Battle.net’in 2.0 versiyonu eskisinden farklı olarak oyunları sol tarafta listelemek yerine, artık en üstte sunuyor. Böylece fragmanlar ve seçilen oyunla ilgili resmi Blizzard haberleri için daha fazla alan sağlama olanağı yaratıyor. Ayrıca arkadaş listeniz de artık sağ tarafta kalıcı olarak yer alacak. Bu özellik eski sürümde oldukça hantal bir şekilde işliyordu ve arkadaş listesi penceresini açmak için ayrı bir pencereye tıklamak gerekiyordu.

Öte yandan Blizzard, Battle.net 2.0 ile erişilmenin daha fazla mümkün olacağını ifade ediyor. Zira sadece klavyeyi kullanarak gezinmenin mümkün olduğu güncelleme renk kontrastını da iyimser yaparak okumayı kolaylaştırıyor. Bunun yanında yapılan indirme durumları için birleştirilmiş bir bildirim merkezi de oyuncuları bekliyor olacak. Güncellemeyi ilk etapta yalnızca Kuzey Amerikalı kullanıcılar için sunan Blizzard, önümüzdeki haftalarda da bütün kullanıcıların 2.0’a geçeceğini ifade etti.

1996 yılında Diablo’nun piyasaya sürülmesinden bu yana Blizzard’ın oyunları için portal görevi gören mağaza, o zamandan beri firmanın her oyunu için bir başlatıcı haline geldi. Aynı zamanda mağaza en son Call of Duty oyunlarına ve Destiny 2’de dahil olmak üzere birçok Activision Blizzard ortak yapımına ev sahipliği yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir