Başkanlı videoya kaos itirazı

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yeni bir video yayınladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da yer aldığı videoda Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı;

“Sevgili milletim, bugün size Cumhurbaşkanı Yardımcılarımla sesleniyorum. Ekrem Başkanım solumda, Mansur Başkanım da sağımda. Son günlerde olan olayları lütfen artık boş verelim. Biz işimize bakıyoruz. Siz bakmayın onlara.Bu ülkenin gündemi provokasyonlar olamaz. Halkımızın gündeminde ne var biliyor musunuz, ekonomik sıkıntılar var, mutfaklarda yangın var, kira derdi var, dahası depremler var, seller var. Ülkemizde olan ve olması muhtemel afetler var.

Bu yüzden doğru şehirleşmeye, doğru konut politikalarıyla kentlerimizi güçlendirmeye, güçlü yapılara ihtiyacımız var. Türkiye’yi afetlere hazırlamak ve kentlerimizin dirençlerini artırmak istiyorum.Bu görevi en iyi kim yapar? Tabi Ekrem Başkan yapar. İstanbul’da ve dünya tarihinde 10 metroyu aynı anda yapan bir kişi var. Bu görevi ona vereceğiz. Bu berbat şehirleşmeyi bitirecek yiğit odur, Ekrem Başkandır.

“TEKNOLOJİ KONUSUNDA MANSUR BAŞKANIMA GÜVENİRİM”

Gündemimizdeki diğer bir konu ne, sosyal politikalar. Hane ekonomisini hızla güçlendirmemiz gerekiyor. Aile destekleri sigortasından kadın istihdamına kadar yoksullukla mücadelede yapacak çok işimiz var.Bunun yanında Türkiye’yi geliştirecek, güçlendirecek, teknolojik atılımları, tarımsal kalkınmayı hayata geçirmemiz lazım. Bu görevi hangi yiğit yapar? Doğal olarak bunu da Mansur Başkanımız yapar.

Bu konuda Ankara’da devraldığı kötü yönetimi halkçı politikalarıyla hızla bambaşka yere taşıyan, peşi sıra etkili projelere imza atan Mansur Başkanıma güvenirim. Ülkenin teknolojileri konusunda da ona güvenirim.”

İmamoğlu ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Bu güzel ülke son 20 yıl içinde en büyük yıkımı ne yazık ki kentlerde yaşadı. Çoklu kanun, kurum ve yönetmeliklerle ve de partizanlıkla, ayrımcılıkla kentlerimiz ne yazık ki çağdaş dünyanın çok gerisinde kaldı.

Belediyecilikle dünyanın en büyük kenti İstanbul’da elde ettiğim deneyimle ikinci yüzyılda kentleri en çağdaş seviyeye taşımak ve özellikle plansız otobanlarla değil, birbirine entegre raylı sistemlerle, havayolu karayolu entegre bir ağ olarak Türkiye’yi dünyanın en önemli lojistik merkezlerinden birine dönüştürmeyi ve bütün kentlerimizi, bütün yerleşim bölgelerini depreme dayanıklı ve uygar bir sürece kavuşturmaya bütün ülkenin mutluluğu için hazırız”

“KENDİ ÜLKESİNE YETEN BİR MODELİ OLUŞTURACAĞIZ”

Mansur Yavaş da videodaki konuşmasında şunları söyledi;

“Sosyal devlet anlayışını yeni yapılandırarak, hiç kimsenin yatağa aç girmediği, açıkta kalmadığı, eğitiminden ve protein hakkından mahrum kalmadığı bir yapıyı yeniden inşallah inşa edeceğiz.

Çiftçinin sırtından döviz yükünü kaldırmak suretiyle, kırsal kalkınma desteklerimizle çalışan, üreten ve kendi ülkesine yeten bir modeli mutlaka oluşturacağız.

Karada, havada, mavi vatanda ve siber uzayda, 7 bölgede ve 81 ilde önemli stratejik ve milli teknolojik çalışmalarına, liyakatli kadrolarla ve ülkemizin pırıl pırıl gençleriyle mutlaka başarılara imza atacağız.”

Videonun son bölümünde de Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı;

“Hepinizin huzurunda iki başkanımıza da yürekten teşekkür ederim. Sevgili milletim, çok çalışacağız çok. Başka çaremiz yok. Dünya gündeminden çok ama çok geride kaldık. Mesafeyi kapatmak için çok çalışacağız. Hadi başkanlarım, Bismillah diyoruz.”

SABAH GAZETESİ “KAOS” DEDİ

Kılıçdaroğlu’nun Twitter paylaşımına iktidara yakın Sabah gazetesinden ise bir tepki geldi. Sabah gazetesi, internet sitesindeki yer alan haberde Kılıçdaroğlu’nun videosunu ‘Kaos’ ve ‘Bakanlara Bakan atama’ olduğunu söyleyerek eleştirdi. Bununla birlikte haberin içerisinde gazeteci Fatih Portakal’ın daha önceden belirttiği İmamoğlu ve Yavaş için olası Bakanlık görevlerine de değinildi.

İşte o ifadeler:

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun vadettiği yönetim modeli ise büyük soru işaretleri barındırıyor. Türkiye’yi yeni bir kaosa sürükleyebilecek ve cumhurbaşkanının elini kolunu bağlayan bu modelde 7 cumhurbaşkanı yardımcısı adayının yer aldığı biliniyor.

Gazeteci Fatih Portakal, geçtiğimiz günlerde “Kılıçdaroğlu kazanırsa kimleri bakan yapmak istiyormuş. Ahmet Akın ve Muharrem Erkek’ini ismini vermiştim, biri Enerji Bakanı diğeri Adalet Bakanı olarak düşünülüyor diye. Şimdi son bilgiler geldi. Aileden sorumlu bakan için Selin Sayek Böke düşünülüyormuş. Kendisi Dışişleri Bakanı olarak da düşünülüyormuş, kadın ve yabancı dili kuvvetli olduğu için. Ancak; Aileden Sorumlu Bakanlığa daha yakın gibi duruyor. Bülent Kuşoğlu çalışma bakanı olacak. Engin Özkoç çok güvendiği isimlerden biriymiş; İçişleri Bakanı olarak düşünülüyormuş.” ifadelerini kullanmıştı.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir