Bakan açıkladı! 223,7 milyon TL kaynak aktarıldı

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, gereksinim sahibi hanelerdeki çocukların eğitim masraflarının karşılanması ve eğitimlerinin desteklenmesi için 973 Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na toplamda 223,7 milyon TL kaynak aktardıklarını açıkladı.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Bakanlığın sunmuş olduğu takviyelere ait açıklamalarda bulunan Yanık, ”İhtiyaç sahibi hanelerdeki çocuklara yönelik eğitim dayanağı başlığı altında çeşitli yardımlarda bulunuyoruz” dedi.

Bakan Yanık eğitim dayanağının, temel okul gereksinimlerin karşılanması için bilhassa eğitim öğretim devirlerinin başında yapılan gereç yardımları, imtihana hazırlık materyalleri yardımı ve öbür eğitim yardımlarını kapsadığını söz etti. 

Eğitim odaklı toplumsal yardımlarla çocukların eğitimli bireyler olarak yetişmelerini desteklediklerini belirten Bakan Yanık, ”İhtiyaç sahibi hanelerdeki çocukların eğitim masraflarının karşılanması ve eğitimlerinin desteklenmesi için 973 Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na toplamda 223,7 milyon TL kaynak aktardık” dedi. 

“ÇOCUK REFAHININ ARTIRILMASI ÖNCELİKLİ GAYELERİMİZ ARASINDA”

Hâlihazırda SYDV’lere her ay nizamlı kaynak aktararak, muhtaçlık sahibi hanelere nakdi ve tıpkı dayanak yaptıklarını hatırlatan Bakan Yanık, şunları söyledi:

”Yapacağımız bu yardımla önceliğimiz çocuklarımızın eğitimden uzak kalmaması olacak. Kıymetlerimiz ve geleceğimiz olan çocuklara, yalnızca eğitim alanında değil gereksinim duydukları tüm alanlarda dayanaklarımızı sunuyoruz. Çocuk refahının artırılması ve çocukların eğitime erişimi öncelikli gayelerimiz ortasında yer alıyor.”

”Ülkemizin geleceğinin inşa edilmesinde değerli rol oynayacak çocuklarımız için her türlü takviyeye hazırız” diyen Bakan Yanık, ”Bu kapsamda çocukların eğitim hakkından uzak kalmaması için bakanlıkça birçok dayanakta bulunuyoruz. Aktardığımız eğitim yardımının yanı sıra çocuklarımızın okula devam etmesi için ailelerimize her ay sistemli olarak Toplumsal ve Ekonomik Takviye (SED) veriyoruz. Onları toplumsal, kültürel ve sportif açıdan da gelişmelerini destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.