Almanya BirGün okurları, Erk Acarer’e saldırıyı protesto edecek: Acarer yalnız değildir!

BirGün yazarı Erk Acarer’in üç şahıs tarafından saldırıya uğramasına tepki gösteren Almanya BirGün okurları, söz konusu saldırıya tepki göstermek için bulunan Celalettin Kesim anıtı önünde bir araya gelecek.

Almanya BirGün okurları, Erk Acarer’e saldırıyı protesto edecek: Acarer yalnız değildir!

Almanya BirGün okurları, yazarımız Erk Acarer’in Berlin’de bulunan evinde üç şahsın saldırısına uğramasını bugün Almanya saati ile 19:00’da Berlin Celalettin Kesim anıtı önünde protesto edecek.

“Yazarımıza yapılan saldırıyı en sert şekilde kınıyor ve saldırganların kısa sürede yakalanarak cezalandırılmalarını umuyoruz” diyen Almanya BirGün okurları, Erk Acareri’in yanında olduklarını belirterek “Bu tehdit dilinden, hedef göstermelerden ve parmak sallama siyasetinden derhal vazgeçin” açıklamasında bulundu.

ERK ACARER’E SALDIRI

BirGün yazarı Gazeteci Erk Acarer, dün (7 Temmuz) kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, evine gelen 3 şahıs tarafından saldırıya uğradığını açıklamıştı. Saldırıya ilişkin Acarer, “Bu İslamcı, faşist, AKP-MHP iktidarına karşı yazdığımız, söylediğimiz her şeyin doğru olduğunun bir ispatıdır, sağlamasıdır” ifadelerini kullanan Acerer, “Failleri biliyorum. Asla faşizme teslim olmayacağım” demişti.

Acarer’e yönelik saldırı büyük tepki çekmiş, Almanya medyasında da geniş yer bulmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir