Ali Babacan: Biz o tuzağa düşmeyeceğiz

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, partisinin Vilayet Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirmek üzere Uşak’a geldi. Babacan, “Altılı masanın ortak gündemini yalnızca cumhurbaşkanlığı adaylığına yanlışsız çevirmeye çalışan, işi oraya kilitlemeye çalışan bir bağlantı kampanyası var. Şu anda onun farkındayız fakat biz o tuzağa düşmeyeceğiz” dedi. 

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, partisinin Vilayet Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirmek üzere Uşak’a geldi.

Babacan, İsmetpaşa Caddesinde esnaf ziyareti yapıp, vatandaşların problemlerini dinledi. Babacan, daha sonra vilayet partisinin açılışını gerçekleştirdi.

‘DEVA PARTİSİ DAMLA DAMLA BÜYÜYOR’

İl Başkanlığı binasının önünde konuşan Babacan, şu sözleri kullandı:

*Uşak’ta genç ve dinamik bir teşkilat kurduk. Türkiye’nin 81 vilayetinde şu anda vilayet liderleri misyonlarının başında.

*Türkiye’de 720 ilçede, ilçe liderlerimiz misyon başında. DEVA Partisi damla damla büyüyor. Türkiye’yi karış karış dolaşıyoruz. Vatandaşlarımızı dinliyoruz.

*Dertleri dertlilerden dinliyoruz. Ankara’da oturduğumuz yerlerden değil, şahsen alanda sorunları tespit ediyoruz. Bu ülkenin sıkıntılarını çözmek fakat sıkıntıları anlamakla mümkündür.

*İşte biz bunun için yola çıktık. Bunun için her yerde vatandaşlarımızla konuşuyoruz. Gençlerle, bayanlarla, çalışanlarla, çiftçilerle, esnafla oturuyoruz, dertleşiyoruz. Türkiye’de şu anda ben işimden mutluyum benim derdim yok diyen bir insan arayın ki bulabileseniz maalesef” dedi.

‘BİZ O TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ’

Parti binasının önünde gerçekleşen konuşmanın akabinde Babacan, Uşak Vilayet Başkanlığı binasının açılış kurdelesini kesti.

Babacan açılışın akabinde parti binasında mahallî medya temsilcileri bir ortaya geldi. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Babacan, Millet İttifakında bulunan altı partinin ortak gündeminin yalnızca cumhurbaşkanı adayı olmadığını belirterek, “Altılı masanın ortak gündemini yalnızca cumhurbaşkanlığı adaylığına gerçek çevirmeye çalışan, işi oraya kilitlemeye çalışan bir bağlantı kampanyası var. Şu anda onun farkındayız fakat biz o tuzağa düşmeyeceğiz. Zira bizim için öncelikli olan neyin yapılacağıdır. Yani evvel işi tanımlayacağız, parlamenter sisteme çalışacağız, parlamenter sisteme geçiş süreci tanımlayacağız. Daha sonra seçimlere yakın bir devirde aday konusunda görüşmelere başlayacağız” diye konuştu. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.