Alexa Değeri Nasıl Düşürülür?

Alexa 1996 senesinin Nisan ayında faaliyete geçmiş, Amerika Kaliforniya merkezli, Amazon.com a bağlı olarak kurulmuş ve internet sitelerinin trafiğiyle ilgili bilgi veren bir web sitesidir. Alexa, web sitelerini tahlil edip, sitenin bulunduğu ülke ve dünya genelinde bir sıralama oluşturur. Bir sitenin alexa sıralaması ne kadar düşükse, site o kadar kıymetli ve fazla ziyaretçiye sahiptir. Misal olarak Alexa evrensel bedeli 2.100 olan bir site, 39.000 olan bir siteden daha kıymetlidir.

Sitelerin Alexa Kıymetini Alexa Rank Nasıl Bilebilirim?

İnternet sitelerinin Alexa bedellerini bilmek için; ya www.alexa.com adresine girerek, arama çubuğuna kıymetini bilmek istediğiniz sitenin adresini yazabilir ya da tarayıcınıza Alexa Toolbar ı yükleyerek, girdiğiniz her sitenin kıymetini bu vasıta çubuğu sayesini bilebilirsiniz.

Alexa-Toolbar

Bu ufak eklenti sayesinde girdiğiniz her web-sitesinin dünyadaki kıymetini, ülkesindeki kıymetini, sitenin aldığı backlinkleri, sitenin geçmişte nasıl göründüğünü ve sitenin hangi anahtar sözcüklerden hit aldığını görebilirsiniz.

Alexa Kıymetini Alexa Rank Düşürmek İçin Yapılması Gerekenler

  • Kullandığınız internet tarayıcınıza Alexa Toolbar yükleyebilirsiniz. Alexa, bilgilerini, sitenizi ziyaret eden Alexa Toolbar yüklü kullanıcılara göre kumpaslar. Başka Bir Deyişle sitenizi ziyaret eden internet kullanıcılarının Alexa Toolbar kullanması sizin için yararlı olacaktır. Türkiye’de bu vasıta çubuğunun kullanımı çok az olmasından dolayı, sizin dahi Alexa Toolbar ı kurup sitenizde bu biçimde gezmeniz Alexa’yı düşürmenize büyük katkı sağlayacaktır.
  • Nitelikli içeriğe sahip webmaster forumları veya bloglarından link veya reklam alabilirsiniz. Webmaster sitelerinden aldığınız link veya reklamlar, sitenize webmasterların girmesine neden olacaktır, banal internet kullanıcılarına oranla webmasterların Alexa Toolbar kullanma oranı yüksek olduğu için, Alexa kıymetiniz gözle görülür bir biçimde düşüş alana kazanç.
  • Sitenizin içeriklerini, nitelikli ve basit okunur biçimde oluşturun. Her yazıya bir adet fotoğraf ve video ilave etmeye çaba gösterin. Bu biçimde sitenize gelen ziyaretçiler sitenizde daha uzun süre geçirecektir. Alexa sitede uzun vakit kalan ziyaretçilere göre de değerlendirme yapar.
  • Toolbar gibi yeniden bereketi olabilecek Alexa Rank Widget vasıtasını kurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir