67 milyonluk vurgun; mağdurun dolandırıcılara para verdiği anlar

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından dün 9  ilde düzenlenen operasyonda telefonla aradıkları bireyleri polis ve  savcı olduklarını söyleyerek kandırıp, dolandırıcılık yapan çete çökertildi. İstanbul, Şanlıurfa, İzmir, Antalya, Kırşehir, Kocaeli, Bursa, Edirne ve Adana’da yapılan eş vakitli operasyonlarda gözaltına alınan 36 kuşkulu İstanbul, Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek sorguya alındı.

Şüphelilerin iş bayanı Nevra K.’yı  polis olduklarını söyleyerek kandırıp 6 ay içinde toplam 50 milyon lira dolandırdıkları tespit edildi. Nevra K.’nın meskenlerini, mücevherlerini satarak şüphelilere verdiği öğrenildi. Şüphelilerin ayrıyeten Ceren A.’yı da telefonla arayarak 1 milyon lirasını aldıkları belirlendi.

YENİ İMAJLAR ORTAYA ÇIKTI

Olayla ilgili ortaya çıkan yeni imajlarda Nevra K.’nın alışveriş merkezinde şüpheliyle buluşup bir ölçü para verdiği görüldü. Şüphelilerin dolandırıcılık parasıyla aldıkları lüks araba ve konutlara de polis tarafından el kondu. Yetkililer şu ana kadar 15 adet lüks araç, 8 milyon lira bedelinde bir konut, bir akaryakıt istasyonu, 1 bayan kuaförü, 20 adet taşınmaz tapusuna el konulduğunu söyledi.  
Yetkililer toplam 43 amaç şahsın bulunduğu operasyon kapsamında firar olan şüphelilerin yakalanması için çalışmaların tüm süratiyle sürdüğünü söylediler.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.