“Ölürüm de atmam dediği” 50 kediyle birlikte enkaz altında kaldı

Cuma günü İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde birçok bina hasar görürken, bazı binalar tamamen yıkıldı. Şimdi kadar 58 kişi hayatını kaybetti, 930 kişi de yaralandı. Bölgedeki en büyük hasarı alan binalardan biri ise Rıza Bey Apartmanı oldu.

Aparmanın enkazında arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Hayvan Haklarını Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği, Mansuroğlu Mahallesi’nde bulunan Rıza Bey Apartmanı enkazında kalan Süheyla Erdönmez’in 50 kediye baktığını duyurdu.

“ONLARI ÖLÜRÜM DE ATMAM DERDİ”

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Süheyla Erdönmez’in ablası, “Kendisi pırlanta gibi bir insan. Hayvan dostu. Kedileri, köpekleri var. Hepsi kör, topal. Kimini evine aldı, kimine evinde bakıyor. Onlarla birlikte enkazın altında. ‘Onları ölürüm de atmam’ derdi. Umarım yaşıyordur. Herkesten dua bekliyorum” dedi.

“İNŞALLAH KEDİLER ANNESİZ KALMAZ”

Açıklamalarına devam eden Erdönmez’in ablası, “İnşallah kediler annesiz kalmaz. Ne olur dua edin, kardeşimi kurtaralım. İçeriye köpekler girdi, umarım onlar kardeşimi sağ salim bulur” ifadelerini kullandı.

 Ölürüm de atmam dediği 50 kediyle birlikte enkaz altında kaldıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir