Kaygılı bekleyiş mutluluk gözyaşlarına döndü! İzmir depreminde mucize kurtuluşlar

1
İzmir depreminde umutlu bekleyiş sürerken, gece boyunca can kaybı sayısındaki artış ve halen çok sayıda vatandaşın enkaz altında olduğu bilgisi kaygıları da artırdı. Enkazda dualar ve desteklerle canla başla çalışan ekipler ve kaygı içinde bekleyen halk, saatler sonra gelen mucizelere şahit oluyor. Dualarımız yeni mucizeler için.
2
TAM 15 SAAT SONRA BİR MUCİZE DAHA
 TAM 15 SAAT SONRA BİR MUCİZE DAHA
İzmir’de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından, 53 yaşındaki Fadime Tolu, yaklaşık 15 saat sonra yaralı kurtarıldı. Tolu’nun sedyeyle ambulansa götürüldüğü sırada oğlunun seslenerek “annem dayan buradayım” demesi dikkati çekti.

3
16 SAAT SONRA BİR MUCİZE KURTULUŞ DAHA
16 SAAT SONRA BİR MUCİZE KURTULUŞ DAHA
İzmir’de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından, Gülçin Aykut Soydan isimli vatandaş, yaklaşık 16 saat sonra yaralı kurtarıldı.
4
17 SAAT SONRA SAĞ KURTARILDI
17 SAAT SONRA SAĞ KURTARILDI
İzmir’de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Rıza Bey Apartmanı enkazından 16 yaşındaki İnci Okan ve Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından da Hülya Özmet, yaklaşık 17 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.
5
Ege Denizi’nde, Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen depremde Doğanlar Apartmanı yıkıldı. Depremde Ege Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Seher Dereli Perinçek ile çocukları 10 yaşındaki ikizleri Elzem ve Ezel, 7 yaşındaki Umut ve 3 yaşındaki Elif de enkaz altında kalmıştı.

6
Seher Dereli Perinçek ile 16 saat sonra irtibat kuruldu. Ekiplerin yoğun çabası sonucu depremden yaklaşık 23 saat sonra, saat 14.00 sıralarında Seher Dereli Perinçek ile ikizleri Elzem ve Elif Perinçek yaralı olarak kurtarıldı.
7
‘HALİM AMCA’ KURTARILDI
HALİM AMCA KURTARILDI
Bayraklı’da yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı’nda mahsur kalan Halim Sarı, arama kurtarma ekipleri tarafından sağ olarak çıkarıldı. Ekiplerin yığıntıların arasında moral vermeye çalışırken kameraya yansıyan Halim Sarı, uzun uğraşlar sonucunda molozların arasından kurtarıldı. Halim Sarı, enkazda yaklaşık 15 metre ilerleyerek kendisine ulaşan ekipler tarafından çıkarılıp, ambulansla hastaneye götürüldü. İçişleri Bakanlığı, Halim Sarı’nın kurtarıldığı anlara ilişkin görüntüyü ‘Halim Amca’ notuyla Twitter’da paylaştı.

8
65. SAATTE YAŞANAN MUCİZE HERKESİ AĞLATTI
65. SAATTE YAŞANAN MUCİZE HERKESİ AĞLATTI
Ve 65 saat sonra gelen mucize. Seher Dereli Perinçek’in enkaz altında kalan 3 yaşındaki kızı Elif, 2, buçuk gün sağ olarak çıkarıldı. Herkes Elif’in enkazdan çıkarıldığı ana kilitlenip gözyaşlarını tutamadı.
9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir