FETÖ’de çatlak büyüyor! Örgüt üyelerinden sosyal medyada birbirine girdi

FETÖ'de çatlak büyüyor! Örgüt üyelerinden sosyal medyada birbirine girdi

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) yurtdışındaki kaçak yaşayan mensupları arasında bir süredir ekonomik, sosyal hayat ve sözde ahlaki değerler konularında anlaşmazlıklar yaşandığı biliniyordu. Ancak gizli tutulmaya çalışılan bu çatlak bazı FETÖ’cülerin sosyal medya paylaşımları ile ortaya çıktı.

ÇOK SAYIDA CİNSEL TACİZ VE SALDIRI SUÇU

İddialara göre, FETÖ grupları arasında FETÖ mensubu bir doktorun ‘hipnoz yoluyla ağrıları gideriyorum’ diyerek 7 kadına cinsel saldırı, 30 kadına ise muayene sırasında cinsel tacizde bulunduğu iddiası ortaya atıldı. Örgütün firarilerinden Önder Aytaç da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, FETÖ’cü Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Haldun Çetinkanat’ın fotoğraflarını paylaşarak “Her doktor doktor mudur? O doktor bu doktor mudur?” yazdı.

FETÖ İÇİNDE BÜYÜK PANİK

Örgütle ilgili bilgi veren güvenlik uzmanları, cinsel saldırı iddiasının FETÖ içinde büyük paniğe neden olduğunu belirtti. FETÖ’cü Çetinkanat’ın evli ve 2 çocuk babası olduğu, Türkiye’de bulunduğu dönemde de tedavi ettiği, çoğunlukla örgüt üyesi olan pek çok kadına cinsel tacizde bulunduğunu söylediler.

ÖRGÜT KONTROLÜNDEKİ BİR HASTANEDE ÇALIŞIYOR

FETÖ’cü Çetinkanat’ın örgütün üst düzey isimlerinden İsmail Büyükçelebi’nin referansıyla elebaşı Fetullah Gülen’in güvenini kazandığı, örgüt içinde önemli bir yer edindiği ifade edildi. Örgüt üyesi Çetinkanat’ın 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Güney Afrika, Uganda, Mali ve ABD’de örgütsel faaliyetlerine devam ettiği bildirildi. Çetinkanat’ın örgütün kontrolündeki bir hastanede çalıştığı da öğrenildi.

FETÖ'de çatlak büyüyor! Örgüt üyeleri sosyal medyada birbirine girdi
FETÖ'de çatlak büyüyor! Örgüt üyeleri sosyal medyada birbirine girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir