20 yaş altı sokağa çıkma yasağı pazartesi bitiyor mu? 20 yaş altı yarın sokağa çıkabilecek mi?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı pazartesi bitiyor mu? 20 yaş altı yarın sokağa çıkabilecek mi?

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını kapsamında geçtiğimiz hafta yeni tedbirler alındı. Koranavirüs yeni tedbirler kapsamında hafta içi ve hafta sonu olmak üzere yeni kısıtlamalar getirildi. Daha önce 65 yaş üstüne hafta içi belli saatler dışında sokağa çıkmaları yasaklanmıştı. Yeni alınan tedbirler kapsamında sokak kısıtlamasına 20 yaş altı dahil edildi. Peki, hafta sonu yasağının ardından 23 Kasım 2020 Pazartesi günü 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı bitiyor mu?

Yeni koronavirüs tedbirleri bütün ülkenin gündeminde. 20 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’den itibaren tedbirler devreye girmiş oldu. Koronavirüs salgınının yayılma hızını düşürmek amacıyla alınan yeni koronavirüs tedbirlerinden biri de 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı oldu.

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı pazartesi bitiyor mu?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, 20 yaş altı sokağa sıkma yasağı ile ilgili, “Tüm illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ila 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ila 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç),bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Sonuç olarak 20 yaş altının Pazartesi gününden itibaren belirtilen saatler(13:00-16:00) dışında sokağa çıkmaları yine yasak olacak. Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00­20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması muaf olan kişiler dışında herkes için geçerli olacaktır.

HAFTA SONU YASAĞI PAZARTESİ KAÇA KADAR DEVAM EDECEK?

 

 

 

 

 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir